امور قراردادها

اگر اولش به فکر آخرش نباشی، آخرش به فکر اولش می‌افتی!

هر فعالیت اقتصادی، نیاز به توافقات شفاف و دقیق دارد؛ وگرنه به زودی مسائلی که در ذهن طرفین بدیهی بوده، منشاء اختلافات جدی خواهد شد. تمام تخصص یک وکیل متخصص امور قراردادها همین است: شفاف کردن و دقیق کردن جنبه‌هایی از قرارداد که شما حواستان به آن نیست! من به عنوان یک وکیل امور قراردادها، تلاش می‌کنم تا تمام اختلافات احتمالی آینده‌ی طرفین قرارداد را پیش‌بینی نموده و با توجه به تجربیاتم در محاکم کشور و مطالعاتم در حقوق کشورهای دیگر، راهکارهای نوین و خلاقانه‌ای برای پیشگیری از آن‌ها به کار ببندم.

چرا باید برای امور قراردادها هزینه کرد؟

ساده و بی‌رودربایستی بگویم: راه‌های ارزان‌تر، ساده‌تر و سریع‌تر هم از مراجعه به من هست. شما می‌توانید نمونه قراردادهای متنوعی از آنچه می‌خواهید را در وب فارسی بیابید. حتی اگر قرارداد مورد خواست شما پیچیده بود، آن را در وب انگلیسی جستجو کنید و با استفاده از مترجم گوگل، یک قرارداد فارسی تحویل بگیرید. هوش مصنوعی هم که این روزها از قرارداد تا شعر و از فرمول تا کد برنامه‌نویسی را به رایگان به شما تقدیم می‌کند. حتی اگر به این راه‌ها اعتقاد نداشته باشید، تلفن را بردارید و لیستی از وکلای موجود در اینترنت را یافته و استعلام هزینه بگیرید. قطعاً به این روش‌ها می‌توانید تا 90% ارزان‌تر به قرارداد مورد درخواست خود برسید.  اگر به دنبال صرفه‌جویی در هزینه‌ی قراردادنویسی هستید، همین الآن این صفحه را ترک کنید و در وقت خود صرفه‌جویی کنید. اما اگر به دنبال صرفه‌جویی چند برابری در هزینه‌های آتی خود هستید، به شما پیشنهاد می‌کنم از یک متخصص امور قراردادها که دارای تجربه در حوزه‌ی کاری شماست کمک بگیرید. یک قرارداد دقیق و محکم، از هزینه‌های چند ده یا چند صد برابری مالی و زمانی پیشگیری می‌کند.  یک مثال ساده: اگر قصد جذب سرمایه برای استارتاپ ده میلیاردی خود را داشته باشید، دو گزینه پیش روی شماست: 1- استفاده از نمونه قراردادهای آماده (هزینه: حدوداً 2 میلیون تومان | ظرف 1روز )  2- کمک گرفتن از وکیل متخصص (هزینه: حدوداً 20 میلیون تومان | ظرف 10 روز ) استفاده از روش اول برای شما حدوداً 18 میلیون و 9 روز صرفه‌جویی در پی خواهد داشت اما فقط اگر 50 درصد احتمال بروز اختلاف در قرارداد را در فرض اول بیشتر بدانید، دو برابر بیشتر ممکن مجبور شوید که حدوداً 1.2 میلیارد تومان هزینه‌های دادرسی (هزینه‌ی دادرسی : 800 میلیون تومان + حق‌الوکاله‌ : 350 میلیون تومان + هزینه‌ی کارشناسی: 70 میلیون تومان)  را پرداخته و دو سال از عمرتان را منتظر آراء دادگاه‌های شلوغ بمانید.     شاید به همین دلیل است که یک ضرب‌المثل انگلیسی می‌گوید:  اونقدر پولدار نیستم که به چیزهای ارزون بگیرم. (I’m Not Rich Enough to Buy Cheap Things)

مقایسه‌ی نمونه قراردادها و قراردادهای تخصصی

برای درک بهتر اعداد و ارقام جدول لطفا مثال بالا را مطالعه کنید.

معیار ارزیابی

استفاده از نمونه قرارداد از پیش آماده

نگارش قرارداد تخصصی

ریسک هزینه‌های دادرسی آتی

حدوداً 70 برابر ریسک بیشتر

ریسک بسیار پایین

ریسک زمان حل‌وفصل اختلافات آتی

حدوداً 70 برابر ریسک بیشتر

ریسک بسیار پایین

هزینه اولیه

حدوداً 90% ارزان‌تر

گران تر

زمان آماده سازی قرارداد

حدوداً 90% سریع‌تر

گران تر

اعداد و ارقام این جدول، ماحصل ادراکات و تجربیات دکتر سعید نجات زادگان بوده و آمار رسمی کشوری محسوب نمی‌شود.

برای دریافت مشاوره در زودترین زمان ممکن در زمینه قراردادها همین حالا وقت مشاوره رزرو کنید.

تجربه و تخصص من در زمینه تنظیم قرارداد

من سعید نجات زادگان، وکیل پایه یک دادگستری و وکیل امور قراردادهای تجاری هستم. دوره‌ی دکتری خودم رو در رشته‌ی حقوق خصوصی، در دانشگاه شهید بهشتی سپری کردم و مدرس این دانشگاه نیز هستم. یکی از فعالیت‌های تخصصی من نگارش و بازبینی قراردادهای تجاری مراجعینم بوده و تا به‌حال هزاران صفحه قرارداد فارسی و انگلیسی را نگارش و بازبینی کرده‌ام. به‌علاوه، تجربه‌ی وکالت در محاکم حقوقی و داوری در اختلافات تجاری، بسیاری از نقطه‌های اختلاف برانگیز را در قراردادها برای من روشن ساخته که با شفاف‌سازی قرارداد و پیش‌بینی فرایندهای عملی حل‌وفصل اختلافات، من را تا حد زیادی توانمند بر پیشگیری از اختلافات نموده است.

بیش از یک دهه تحصیلات آکادمیک در رشته حقوق

نگارش صدها عنوان قرارداد و بازبینی هزاران صفحه قرارداد

بیش از یک دهه وکالت در محاکم قضایی و داوری و میانجیگیری اختلافات تجاری

امکان امضای الکترونیک و از راه دور قراردادها

تسلط به مفاهیم تجاری و فناوری اطلاعات: کوفاندر استارتاپ و همکاری با چندین استارتاپ

سابقه‌ی مدیریت شرکت تجاری و آشنایی با دغدغه‌های شرکت‌داری و مدیریت کسب‌وکارها

نمونه قراردادها

نمونه قرارداد
نمونه قرارداد
نمونه قرارداد
نمونه قرارداد
نمونه قرارداد

سوالات متداول

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

نظر مراجعین قبلی

امیر امیری
امیر امیریمدیرعامل شرکت آیندگان
Read More
می توانم بگویم یکی از بهترین همکارهایی بود که تا بحال داشته ام. بیشتر از سه سال است که با شرکت پرشین همکاری دارم و از اعتقادی که به این مجموعه کاربردی بوده و توانستم نسبت به رقیب های خود سیستم یکپارچه این مجموعه به من کمک کرد تا فروش خود را پنجاه درصد افزایش دهم. واقعا خوشحالم