ابلاغیه الکترونیکی

ابلاغیه الکترونیکی

یک پرونده از زمان ثبت در دادگاه یا شورای حل اختلاف تا زمان صدورِ حکم و اجرای آن مراحل مختلفی را طی می‌کند که با خبر شدن طرفین دعوا از این مراحل برای حفظ حقوق‌شان ضروری است.

ابلاغیه‌ها وسیله‌ی باخبر شدن از روند دادرسی هستند که تا پیش از این به صورت کاغذی و از طریق ضابطین دادگستری به دست طرفین دعوا می‌رسیدند اما از سال 1395 و با ایجاد سامانه عدل‌ایران، فرایند ابلاغ به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

ابلاغ الکترونیکی باعث:

 1. صرفه‌جویی در وقت و هزینه
 2. جلوگیری از اشتباهاتی از قبیل گم شدن برگه‌ها
 3. حفظ حریم خصوصی افراد

می‌شود و از این جهات بر ابلاغ کاغذی ترجیح دارد. با این همه، ابلاغ الکترونیکی مانند هر پدیده‌ی جدید دیگر ممکن است باعث ایجاد سردرگمی‌هایی برای مراجعین دادگاه‌ها شود. ابهام‌هایی که در این نوشته سعی داریم تا حد ممکن برطرفشان کنیم.

فهرست محتوا نمایش

سامانه‌های سایت عدل‌ایران

برای بهره‌مندی از خدمات الکترونیکی قوه قضاییه لازم است ابتدا با سایت عدل‌ایران به نشانی www.eadl.ir آشنا شوید.

این سایت دارای سامانه‌های متعددی است که برای کاربری‌های گوناگون طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری باید وارد سامانه ثنا شوید. همچنین طرح دادخواست از طریق سامانه خدمات قضایی و مشاهده ابلاغیه‌های الکترونیکی از طریق سامانه ابلاغ ممکن است. توجه داشته باشید که با استفاده از سامانه «اطلاع‌رسانی با رمز پرونده» می‌توانید از خلاصه پرونده و جریانات پرونده‌ای که رمز آن را وارد کرده‌اید باخبر شوید.

برای دریافت مشاوره دقیق همین الان وقت مشاوره رزرو کن

پیامک ابلاغیه الکترونیکی چیست؟

بارگذاری هر ابلاغ در سامانه‌ی ابلاغ سایت عدل‌ایران از طریق پیامک به اطلاع مخاطب ابلاغیه الکترونیکی می‌رسد.

حال می‌خواهیم به چند نمونه از مهم‌ترین این پیامک‌ها، معنایشان و کاری که باید بعد از دریافت‌شان انجام دهید اشاره کنیم.

1. ابلاغیه الکترونیکی شماره … در حساب کاربری شما در سامانه ابلاغ قرار گرفت + (تاریخ ابلاغ)

همانطور که گفتیم وضعیت پرونده در هر مرحله‌ی دادرسی توسط ابلاغیه به اطلاع طرفین دعوا می‌رسد. زمانی که این پیام را دریافت کردید باید بدانید که ابلاغیه‌ الکترونیکی شما حاوی اطلاعاتی است که اطلاع شما از آن بر روند دادرسی موثر خواهد بود.

ابلاغیه الکترونیکی می‌تواند جهت اعلام وقت رسیدگی، تبادل لوایح، ارجاع به کارشناسی، رفع نقص و مواردی مانند آن باشد.

یا از آن مهم‌تر ممکن است ابلاغیه الکترونیکی شما را در جریان دعوایی قرار دهد که علیه شما طرح شده یا به هر شکلی به آن وارد شده‌اید.

در این صورت باید پس از ورود به سایت عدل‌ایران و با توجه به نوع ابلاغیه حتما با وکیلِ خود مشورت نموده و بهترین اقدام را برای پیش‌برد هرچه بهتر پرونده خود و ختم به خیر شدن آن انجام دهید.

حتما توجه داشته باشید که فرصت اقدامات قضایی محدود است و ممکن است مواعدی از سه روز تا دو ماه داشته باشد.

بعد از این تاریخ‌ها دیگر هیچ اقدامی از سوی طرفین دعوا مورد پذیرش نیست مگر در موارد استثنایی.

تاریخِ دریافت پیامک درواقع مبدا محدوده زمانی است که می‌توانید در آن اقدامات مقتضی را انجام دهید.

2. دادخواست شماره … به شعبه … ارجاع و با شماره پرونده … و رمز شخصی … ثبت گردید.

اولین مرحله در رسیدگی قضایی ثبت دادخواست می‌باشد.

ثبت دادخواست از طریق سامانه خدمات قضایی صورت می‌گیرد.

در صورتی که دادخواستی ثبت کرده‌اید، این پیامک نشان می‌دهد که پرونده‎‌ی شما به جریان افتاده و به شعبه‌ای که نامش در پیامک قید شده ارسال شده.

رمز شخصی پرونده یک عدد پنج رقمی است که با وارد کردن آن در سامانه اطلاع‌رسانی با رمز پرونده می‌توانید از خلاصه پرونده و ابلاغیه‌های مرتبط با آن اطلاع پیدا کنید.

3. پرونده به شماره…ردیف…به شعبه دادیاری/بازپرسی شعبه…واصل شد.

اصولا رسیدگی در مسائل کیفری در دو مرحله‌ی دادسرا و دادگاه انجام می‌شود.

در این مرحله دادیار و بازپرس با انجامِ تحقیقاتِ اولیه، جمع‌آوریِ دلایل و رسیدگی مقدماتی به آن‌ها تشخیص می‌دهند که؛

 1. آیا جرمی اتفاق افتاده؟
 2. آیا شخص قابل تعقیب و مجازات است؟

در هر صورت، تصمیم ایشان طی قرارهایی مانند تعلیق تعقیب، موقوفی تعقیب و یا جلب به دادرسی و از طریق ابلاغیه الکترونیکی به اطلاعِ اشخاص درگیر در پرونده می‌رسد.

لذا بسیار مهم است که فوراً وارد حساب کاربری خود در سامانه ابلاغ شده و با توجه به قرار صادر شده، برای ادامه‌ی فرایند دادرسی آماده یا از خبر خوش تمام شدنش خوشحال شوید.

برای مشاهده مطالب بیشتر اینستاگرام مارا دنبال کنید:

4. پرونده به شماره… ردیف فرعی… به شعبه… جهت رسیدگی ارجاع شد.

در پرونده‌های حقوقی و کیفری، بعد از مراحل مقدماتی پرونده به شعبه‌ی رسیدگی ارسال می‌شود.

قاضی با بررسی دلایل و شنیدن اظهارات طرفین به صورت کتبی یا شفاهی و طی جلسه‌ای که می‌تواند حضوری یا غیابی باشد، در مورد پرونده حکم صادر کند.

این ابلاغیه بسیار مهم است زیرا در آن عنوانِ شکایت یا دعوا مشخص شده و شاید آخرین فرصت شما برای دفاع از حقوقتان باشد چون غیبت شما در جلسه رسیدگی مانع از صدور حکم نمی‌باشد.

توجه داشته باشید که زمان جلسه رسیدگی طی این ابلاغیه اعلام نمی‌شود. پس در سریع‌ترین زمان ممکن ابلاغیه الکترونیکی را مشاهده و با وکیل خود مشورت کنید تا در مسیر سخت دادرسی در کنارتان باشد.

5. شکواییه/دادخواست … به شماره … به دلیلِ … برگشت داده شد.

دادگاه‌ها تنها در شرایطی می‌توانند اقدام به رسیدگی کنند که؛

 1. شرایط شکلی دادخواست رعایت شده باشد
 2. صلاحیت داشته باشند

پرداختن به شرایط شکلی دادخواست و مبحث صلاحیت دادگاه‌ها بحث پیچیده‌ای است که در این نوشته قصد پرداختن به آن را نداریم اما هرگاه که چنین پیامکی دریافت کردید بدانید که دادخواست یا شکواییه شما به دلیلی که در پیامک و متن ابلاغیه الکترونیکی قید شده قابل رسیدگی نیست.

در این مرحله ممکن است نیاز به رفع نقص یا طرح دعوا در مرجع صالح باشد. مسائل مربوط به صلاحیت‌ها بعضا تا جایی پیچیده می‌شود که بین قضات و دادگاه‌ها نیز اختلاف‌نظر ایجاد می‌کند پس برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه حتما با وکیلِ خود مشورت کنید.

6. نسبت به شماره پرونده… ردیف فرعی… شعبه… رأی صادر شد.

پس از ارجاع پرونده به شعبه و تعیین زمان رسیدگی، جلسه دادگاه ممکن است به صورت حضوری یا غیابی تشکیل شده و قاضی اقدام به صدور رای نماید.

در این مرحله رای صادره از طریقِ ابلاغیه الکترونیکی به اطلاع شما می‌رسد.

امیدواریم پس از دریافت این پیامک شاهد رای دلخواه‌تان باشید اما اگر چنین نشد باید بدانید که دنیا به آخر نرسیده و ممکن است همچنان راهِ واخواهی، تجدیدنظر یا فرجام‌خواهی برایتان باز باشد.

حتما توجه داشته باشید که فرصت اعتراض به رای صادر شده محدود است و در زمان کم، هر روز و ساعت می‌تواند بسیار با ارزش باشد.

پس وقت را تلف نکنید و در اولین فرصت به فکر برگرداندن ورق به نفع خودتان باشید.

لازم به ذکر است که مراحل نگارش و بارگذاری متن رای در سامانه ابلاغ ممکن است بیش از یک هفته به طول بیانجامد، پس دریافت این پیامک به این معنی نیست که رای فورا برای شما قابل رویت است.

7. پرونده شما به شماره … به شعبه … تجدیدنظر ارجاع شد. در صورت نیاز به حضور ابلاغ خواهد شد.

این پیامک زمانی برای شما ارسال می‌شود که شما نسبت به رای صادره در دادگاه بدوی درخواست تجدیدنظر نموده باشید و پرونده جهت رسیدگی به دادگاه بالاتر ارجاع شده باشد.

با توجه به اینکه رسیدگی در دادگاه تجدیدنظر اصولا بدون حضور طرفین انجام می‌شود، این پیامک به شما می‌گوید در صورتی که دادگاه نیاز به حضور شما را تشخیص دهد آن را از طریقِ ابلاغیه‌ی دیگری که در حساب کاربری شما در سامانه ابلاغ سایت عدل‌ایران قرار خواهد گرفت، به شما اطلاع خواهد داد.

8. پرونده شماره … با ردیف فرعی… از طرف شعبه… تجدید نظر رای صادر شد.

در صورتی که از رای صادر شده در مرحله بدوی درخواست تجدیدنظر نموده باشید، پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارسال می‌شود.

رسیدگی در دادگاه تجدیدنظر معمولا بدون حضور طرفین است و قاضی تجدیدنظر رای را نقض یا تایید می‌کند.

پس از دریافت این پیامک و جهت دیدنِ نتیجه تجدیدنظرخواهی، به ابلاغیه‌ الکترونیکی خود در سامانه ابلاغ سایت عدل‌ایران مراجعه کنید.

9. شماره پرونده… به شماره بایگانی… به شعبه…اجرای کیفری/مدنی… واصل شد.

این پیامک به شما می‌گوید که رای صادر شده در دادگاه قطعی گشته و حالا زمانِ اجرای آن رسیده است.

رای صادر شده ممکن است، زندان، شلاق، جزای نقدی یا مجازات‌های دیگر باشد.

هر مجازات روش اجرای مخصوص به خود را دارد. لازم به ذکر است که در بعضی مواقع شخص نمی‌تواند مجازات مربوطه را تحمل کند و باید این مسئله را به اطلاعِ مجری احکام برساند تا از ظرفیت‌های قانونی پیش‌بینی شده در موارد خاص برای او استفاده شود.

10. اظهارنامه با شماره رهگیری … و شماره اظهارنامه … ثبت و برای مخاطب ارسال شد.

اظهارنامه، برگه‌ای است که از سوی قوه قضاییه چاپ می‌شود.

اشخاص می‌توانند پیش از طرح دعوا در مراجع قضایی خواسته‌ی خود را از طریق اظهارنامه به اطلاع طرف مقابل برسانند تا شاید بدون نیاز به طرح دعوا مشکل‌شان حل شود.

اظهارنامه الکترونیکی از طریق سایت عدل‌ایران ثبت و در حساب کاربری مخاطب قرار می‌گیرد.

این پیامک طی شدن موفقیت‌آمیز این فرایند را به شما اطلاع می‌دهد و شماره‌های لازم برای پیگیری‌های بعدی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای دریافت مشاوره دقیق همین الان وقت مشاوره رزرو کن

در صورت نیاز به حضور ابلاغ خواهد شد یعنی چه؟

در همه مراحل رسیدگی نیازی به حضور طرفین دعوا یا وکلای آنان نیست.

در بعضی از مراحل مانند رسیدگی تجدیدنظر یا فرجامی هم اصولا رسیدگی بدون حضور طرفین انجام می‌شود. اما گاهی بازپرس یا دادرس حضور یکی از طرفین یا هر دو طرف دعوا را لازم می‌دانند و طی ابلاغیه‌ای از او دعوت به عمل می‌آورند.

پس در صورتی که در انتهای پیامک ارسالی قیدِ «در صورت نیاز به حضور ابلاغ خواهد شد» ذکر شده بود، بدانید که فعلا نیازی به حضور شما نیست اما حتما حواس‌تان به ابلاغیه‌های الکترونیکی که برای شما ارسال می‌شود باشد که در صورت نیاز فرصت حضور در دادگاه را از دست ندهید.

تهیه و تنظیم: سروش قادری

سوالات و نظرات
سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

136 پاسخ

 1. آیا دادن اطلاعات شخصی ثنا و شماره ملی به دیگران خطرناک است؟ چه سو استفاده هایی ممکن است صورت بگیرد

  1. با سلام، بله، مثل اینه که صندوق پستی‌تون رو بدید به دیگری، هم ابلاغیه‌هایی که براتون میاد رو ممکنه نتونید بخونید و هم اینکه ممکنه با استفاده از اون از سایر قیمت‌های سایت عدل‌ایران با هویت شما استفاده کنند. ایام به کام

  2. با سلام، بله، اگر ایشان را نمی‌شناسید، ارائه‌ی این اطلاعات ممکن است باعث شود از جانب شما اسناد قضایی (لایحه، دادخواست، شکوائیه) و اظهارنامه ارسال شده و یا از روند پرونده‌ها یا ابلاغات شما مطلع شوند و مخاطرات زیادی گریبانگیر شما شود. موفق باشید.

   1. آقاي پرونده شما به شماره
    و شماره بايگاني
    به شعبه کيفري دو ارجاع شد
    در صورت نياز به حضور، ابلاغ خواهد شد
    سلام متن بالا برای من پیامک شده چطور متوجه موضوع پرونده بشم

    1. با سلام. برای دریافت اطلاعات پرونده باید به سامانه عدل ایران وارد شوید منتها پیش از آن باید در سامانه ثنا ثبت‌نام کرده باشید.
     پس از ثبت‌نام در ثنا می‌توانید به سایت عدل ایران به نشانی adliran.ir رفته و از قسمت “اطلاع رسانی برای اشخاص”، اطلاعات مربوط به پرونده اعم از ” خلاصه پرونده ” و ” روند کار پرونده ” را مشاهده نمایید.

  3. سلام وقتتون بخیر برای من پیام اومده شکواییه شماره فلان در سامانه خدمات قضایی ثبت شد و به شعبه دادگاه کیفری با شماره پرونده فلان ارجاع داده شد . من هیچ کاری نکردم که کسی ازم شکایت کنه و داخل سامانه ثنا هم که میرم هیچ گونه ابلاغیه ای برام نیومده ممکنه برای کشف حجاب داخل ماشین این مشکل پیش اومده باشه؟ چند وقت پیش ماشینم بخاطر پیامک های حجاب پارکینگ رفته و مامور امنیت اخلاقی گفت باید دادگاهی میشدی ولی فقط از من تعهد گرفتن

   1. با سلام و احترام. متن این پیام به این معناست که پرونده‌ی شما از دادسرا به دادگاه کیفری ارجاع داده شده و برای اطلاع از جزئیات شکایت طرح شده و پرونده باید به سامانه‌ی ثنا مراجعه کنید.
    حتما مطمئن شوید که پیام ارسال شده از سرشماره‌ی “ADLIRAN” باشد چراکه تمام ابلاغیه‌های قضایی با این سرشماره ارسال می‌شود. در صورت صحت سرشماره، سامانه خود را مرتبا چک بفرمایید ممکن است درج ابلاغیه در سامانه کمی تاخیر داشته باشد. همچنین سامانه اطلاع رسانی پرونده به نشانی https://adliran.ir/Home/SelectLink/5 را هم چک بفرمایید.

   2. سلام وقتتون بخير
    براي منم دقيقا مشابه شما اتفاق افتاده، لطفا ميگيد كه شك.اييه تون مربوط به حجاب بود يا خير؟

 2. در سامانه ثنا برای من اومده که \”به پیوست یک نسخه قرار نهایی به حضور ارسال می گردد\” این یعنی چه و چطور قرارنهایی ارسال میشه؟!!

  1. با سلام، بعضی ابلاغیه‌ها پیوست دارند. لطفا پیوست ابلاغیه رو بررسی کنید تا قرار نهایی (رأی) رو ببینید.

 3. سلام پرونده من شعبه سه دادیاری بود الان پیام امده پرونده شما اجرای احکام کیفری واصل شد یعنی چه

  1. با سلام، این پیام نشون می‌ده در پرونده‌ی شما قرار جلب به دادرسی از دادیاری صادر شده، دادستانی تایید کرده و پرونده به شعبه‌ی دادگاه رفته و اونجا هم رأی صادر شده و پرونده جهت اجرای حکم به واحد اجرای احکام کیفری ارسال شده است.

 4. سلام میشه بگین این ابلاغیه یعنی چی؟ دعوی فلانی(من) به طرفیت مبنی بر تحصیل مال یا وجه یا منفعت و یا امتیاز مالی از طریق استفاده غیرمجاز از سیستم رایانه ای با توجه به علت حضور مندرج در این ابلاغیه به شما ابلاغ می گردد ظرف مهلت مقرر اقدام ،در غیر اینصورت مطابق مقررات اتخاذ تصمیم خواهد شد.

  1. با سلام، این یعنی شکایتی که شما به طرفیتی دیگری با اتهام تحصیل مال از طریق نامشروع طرح کرده‌اید در جریان قرار گرفته و باید به شعبه مراجعه کنید تا شکایتتون رو پیگیری کنید، و اگر چنین شکایتی پیگیری نشه ممکنه قرار منع تعقیف یا سایر قرارهایی که به نفعتون نیست صادر بشه. اوقات خوش

   1. سلام.پیامکی با این متن دریافت کردم.در حالی که در هیچ سامانه ای ثبت نام نکردم.معنیش چی میتونه باشه.
    آخرین یادآوری برای مشاهده ابلاغیه الکترونیک 14012510******** اقدام نمایید

    1. با سلام. این پیامک بدین معنی است که شما ابلاغیه‌ای در سامانه ابلاغ قوه‌ی قضائیه دارید که هنوز خوانده نشده است. در اسرع وقت به سامانه‌ی مزبور مراجعه نموده و ابلاغیه‌ی خود را ببینید تا حقی از شما ضایع نشود.

   1. سلام برای من در سامانه ابلاغ یه ابلاغیه اومده که موضوعش ایلاغ دادنامه قرار نهایی؛تصمیم نهایی هست
    بعد هم نوشته که به پیوست یک نسخه دادنامه به شماره…به حضور ارسال می‌گردد.
    من دادنامه رو مشاهده کردم
    اما میخواستم بدونم آیا این دادنامه رو به صورت حضوری ارسال می‌کنن؟
    چون من نمیخوام خانوادم از این موضوع با خبر بشن

    1. با سلام. خیر دادنامه بصورت حضوری ارسال نمی‌گردد و عبارت “به حضور ارسال می‌گردد” به معنای ابلاغ دادنامه می‌باشد که در سامانه ثنا انجام می‌شود.

     1. سلام برای من از طرف یه شماره ی تلفن همراه ، پیامکی مبنی بر ، شکایت علیه شما ثبت شد .. اومده ، که زیرش هم سایتی گذاشته شده ، در صورتی که من هیچ کاری نکردم که شکایت بشه ازم ، خواستم بدونم امکان داره جعلی باشه و بخوان اذیتم کنن؟

     2. با سلام. پیام‌هایی که از مراجع قضایی ارسال می‌شود صرفا از سرشماره ADLIRAN ارسال خواهد شد. سایر سرشماره‌ها مانند شماره شخصی، شماره‌هایی که درخواست انتقال وجه برای دیدن ابلاغیه می‌نمایند و.. کلاهبرداری بوده و از مراجع قضایی نمی‌باشد. بنابراین می‌توانید هر پیامک ابلاغیه که از شماره‌ای غیر از سرشماره عدل‌ایران ارسال شد را مسدود کنید چراکه جعلی می‌باشد.

    1. با سلام. تشخیص هدف ارسال هر ابلاغیه بستگی به متن و محتوای ابلاغیه دارد.

 5. سلا این پیامک برای من اومده دادخواست شماره ******* از طریق سامانه خدمات قضایی به شعبه ۷۲۰ مجتمع شماره شانزده شورای حل اختلاف شهر تهران ارجاع شد با شماره پرونده ****** رمز شخصی ***** ثبت گردید من که از کسی شکایت نکردم میخواستم بدونم جریان چیه

  1. باسلام. به سایت عدل ایران به نشانی (adliran.ir) مراجعه کرده و در قسمت اطلاع‌رسانی با رمز پرونده وارد شده و شماره پرونده و رمز پرونده را در کادرهای مربوطه وارد کرده و بر گزینه‌ی “ردیف‌های پرونده” کلیک کنید.

   1. سلام ببخشید چند روز پیش ی پیامکی به خطم اومده شکایت علیه شما ثبت شد زیرش هم ی لینک اومده بود بعد از ی شماره 0922 اومده بود فقط اول شماره یادم مونده انگار شماره شخصی بود زدم رو لینک باز نکرد اصلا پاکش کردم میخاستم ببینم کلاهبرداری بوده؟ چون من کاری نکردم بخاد کسی شکایت کنه

    1. با سلام. تمامی ابلاغیه‌های قضایی از سرشماره ADLIRAN ارسال خواهند شد و پیامک‌هایی با محتوای ثبت شکایت، ابلاغیه قضایی و .. که با سرشماره‌های شخصی هستند کلاهبرداری می‌باشند. به هیچ عنوان لینک‌های ارسالی را باز نکرده و اگر جهت مشاهده ابلاغیه درخواست ارسال مبلغی کردند پولی نپردازید و شماره را بلاک کنید.

 6. سلام
  امروز این پیامک برام امده نوشته دادخواستی علیه شما ثبت شد
  یعنی چی این پیام؟

  1. با سلام، اولاً مراقب باشید پیامک مزبور از نوع پیامک‌های کلاهبرداری نباشد و ثانیاً اگر چنین پیامکی دریافت کرده‌اید بدین معنیست که شخصی علیه شما یک دعوای حقوقی در دادگاه‌های کشور ثبت نموده است. موفق باشید.

 7. سلام وقت بخیر
  یک سوال داشتم خدمتتون
  عرض کنم من با دختری آشنا شدم و طی این مدت قول و قرار ازدواج گذاشتیم،اما بعد از مدتی ایشون همه چیو ب هم زدن و من چند بار دم منزل رفتم تا ببینمش و بهش پیام دادم تا تلاش کنم برگرده
  اما رفتن شکایت کردن از من و به سیم کارت هام پیامک شکواییه اومد و از اون موقع بیش از ۵۰ روز می گذره
  سامانه ثنا هم ثبت نام کردم اما هیچ ابلاغیه ای نیومده
  آیا این روند طبیعیه یا ممکنه شکایت پس گرفته شده باشه یا ب جایی نرسیده باشه؟
  حتی بعضا بهم گفتن اگر طرف آشنا داشته باشه تو مراجع قضایی می تونن برای ترساندن از سر شماره adliran این پیامو بفرستن

  1. با سلام، ارسال پیامک تقلبی از سامانه با سرشماره رسمی adliran اتفاقی نزدیک به محال هست و این حرف چندان صحیح نیست. اما ممکنه پیامک‌های ارسالی برای شما جعلی باشه (با شماره‌های غیر رسمی عدل‌ایران) و از جانب هکری اون‌ها رو دریافت کرده باشید. همچنین، ممکنه علیرغم گذشت بیش از 50 روز هم پیامک ابلاغیه‌ای دریافت نکنید. به هر حال، اگر به شما شکوائیه‌ی ارسال‌شده‌ای به دادگستری ارائه شد که کد رهگیری و تاریخ ارسال داشت و یا اینکه پیامکی از سامانه‌ی عدل ایران که به جای شماره ADLIRAN نوشته شده باشه دریافت کردید، می‌تونید مطمئن بشید که چنین شکایتی صورت گرفته است. موفق باشید.

 8. با سلام
  من چند سالی هست که در ایران زندگی نمیکنم، چند وقت پیش ایمیل ابلاغ الکترونیکی دریافت کردم و بعد از چند روز ، آخرین یادآوری برای مشاهده ابلاغیه الکترونیک را دریافت کردم.
  چون ایران نیستم و IP خارج از ایران برای مشاهده سایت فیلتر هست، چطور میتوانم از متن ابلاغیه مطلع بشوم.
  تشکر از شما

  1. با سلام و احترام، متاسفانه راهی جز استفاده از vpn یا vps ایرانی وجود ندارد. با این کار، شما می‌توانید از خارج کشور به سایت‌های داخل ایران دسترسی پیدا کنید. همچنین، بارها وعده‌ی فراهم آوردن امکان استفاده از سامانه‌ی عدل ایران برای ایرانیان خارج از کشور داده شده که نیاز است تا در زمان نیاز، تحقق یا عدم تحقق این وعده را بررسی کنید. موفق باشید.

 9. پرونده
  9909982178200120
  در شعبه 8 کيفري 1 تهران مجددا ثبت شد

  این پیام یکسال که مدام برام میاد ، چیکار باید کنم ؟ دسترسی به اطلاعات کامل پرونده در سامانه نیست و خبر هم ندارم چه اتفاقی افتاده، احتمال کلاهبرداری هست ؟ چه اقدامی باید انجام بدم ؟

  1. با سلام.
   اولاً توجه داشته باشید که هیچگاه نباید بر روی لینک‌های کوتاه شده‌ی ناشناس کلیک کنید.
   ثانیاً، بررسی اینکه پیامکی برای کلاهبرداری ارسال شده یا لینکی به مقصدی آلوده انجام شده است یا خیر، مستلزم بررسی پیام و لینک مزبور است.
   ثالثاً، جهت بررسی اینکه آیا واقعاً‌چنین پرونده‌ای به طرفیت شما مطروح است یا خیر، می‌توانید از لینک https://adliran.ir/Home/SelectLink/5 به قسمت اطلاع‌رسانی برای اشخاص حقیقی وارد شده و فهرست پرونده‌های خود را مشاهده کنید.
   رابعاً، جهت کسب اطلاع دقیق‌تر از پرونده، می‌توانید به شعبه‌ی ذکر شده مراجعه نموده و درخواست مطالعه پرونده ارائه کنید. موفق باشید.

   1. درود و وقت بخیر.
    برای من از عدل ایران این پیامک اومد:
    در مورد پرونده شماره
    140248920002479585
    با رديف فرعي
    1
    به سايت و سپس به شعبه
    2بازپرسي-سنندج
    مراجعه كنيد

    این به چه معناست؟ پرونده سیاسی است یا شخصی است؟
    آیا لازم هست مراجعه کنم و یا منتظر پیام یا چیزی باشم؟

    1. با سلام. برای اطلاع دقیق باید حضوری به مرجعی که در متن آمده مراجعه نمایید.
     همچنین می‌توانید در سامانه ابلاغیه خود با استفاده از کد ملی و شماره پرونده، از آخرین تغییرات پرونده و جزئیات روند رسیدگی به پرونده اطلاع کسب کنید. به این منظور باید وارد سامانه adliran.ir شده و روی گزینه اطلاع‌رسانی پرونده کلیک کنید.

     1. سپاسگزارم از اینکه وقت گذاشتید و زود پاسخ دادید.
      فقط جناب، احیانا اگر شکایت از طرف شخصی بوده که حالا مسأله را فراموش کرده و به خارج از کشور هم رفته و چون اون شخص حالا برای شکایت و ادامه پرونده حضور نداره، چنانچه بنده به بازپرسی مراجعه نکنم مشکل خاصی پیش میاد؟

     2. با سلام. ممنون از همراهی شما. هنگامی که برای شما احضاریه صادر می‌شود باید حضوری مراجعه نمایید در غیر این صورت (اگر عذر موجهی نداشته باشید یا عذر موجه خود را اعلام نکنید) به دستور بازپرس جلب می‌شوید. مطابق ماده 179 قانون آیین دادرسی کیفری:
      “متهمی که بدون عذر موجه حضور نیابد یا عذر موجه خود را اعلام نکند، به دستور بازپرس جلب می‌شود.”
      لازم به ذکر است جهات عذر موجه در ماده 178 قانون آیین دادرسی کیفری ذکر شده است.

 10. وقتتون بخیر
  پیامی با این محتوا : « در مورد پرونده ….. باردیف فرعی ۱ به سایت و سپس به شعبه فلان مراجعه نمایید» برای من اومده. من توی سایت ثبت نام نکردم برای دیدنش. همسرم رفت شعبه و گفتن بگید خودش بیاد ضامن هم بیاره. الان باید چه کنم؟

  1. با سلام. بهتره حضورا به شعبه مراجعه کنید. اگر شکایت کیفری هست، حتما لول صبح برید و همراه خودتون ضامن با مدارک لازم ببرید و پیشبینی وثیقه هم داشته باشید تا احیانا بازداشت نشید.
   همچنین می‌تونید برای اطلاع از وضعیت پرونده‌تون با مراجعه به آدرس my.adliran.ir و وارد کردن فیلدهای درخواستی، وارد صفحه‌تون بشید و با کلیک روی “اطلاع‌رسانی پرونده” از پروندتون مطلع بشید. البته قبلش باید در ثنا ثبت‌نام کرده باشید. برای ثبت‌نام در ثنا می‌تونید به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرده و با ارائه کارت ملی، اطلاعات شناسنامه‌ای، آدرس، شماره تلفن، کدپستی و اخذ امضای الکترونیک توسط دفتر، در سامانه ثبت‌نام کنید یا اینکه مراحل پیش ثبت‌نام را در منزل (در سامانه sana.adliran.ir) انجام داده و جهت تایید ثبت‌نام به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنید.

 11. سلام من چند ماه پیش سر یه سوتفاهم یک شب بازداشت شدم بعد بی گناهی من ثابت شد قاضی من رو تبرئه کرد الان برام پیامک اومده با متن
  ( پرونده ….. در شعبه .‌…دادیاری_ ناحیه ۱۵ تهران مجددا ثبت شد )
  به چه معنی هستش آیا پرونده دوباره به جریان افتاده ؟

  1. با سلام. می‌تونید حضورا در شعبه پیگیری کنید یا در سامانه my.adliran.ir قسمت “اطلاع‌رسانی پرونده” از جریان پروندتون مطلع بشید. در مواردی پس از کسر از آمار پرونده (وقتی پرونده خاتمه پیدا کرده) برای ثبت برخی اقدامات جدبد، مجبور به ثبت مجدد پرونده می‌شن و این پیام ارسال می‌شه.

 12. سلام ، پاسخ به سوالات و راهنمایی بسیار مختصر ، مفید ، و قابل درک بود ،
  خسته نباشید.
  در ضمن مثل بقیه اگر سؤالی داشتم کجا باید بنویسم ؟ در همین قسمت دیدگاه؟ یا ستون دیگری هم برای ارسال سوال هست؟ متشکرم

  1. با سلام و احترام. ممنون از همراهی شما. هر سوالی که مرتبط با مقالات بود رو می‌تونید در قسمت دیدگاه همون مقاله درج بفرمایید.
   همچنین در وبسایت یک قسمت “پرسش و پاسخ رایگان” وجود داره که می‌تونید سوالاتتون رو اونجا هم مطرح کنید. آدرس صفحه ی پرسش و پاسخ رایگان: https://snejatzadegan.com/questions/

 13. سلام،چهار فقره چک جمعا ۵/۵۶۰/۰۰۰ تومان از تاریخ ۱۳۸۲/۸/۲۵ لغایت ۱۳۸۲/۱۱/۲۵ که همان ۲۰ سال قبل برگشت زده بودم ولی طرف قابل دسترس نبود، ماه پیش در شورای حل اختلاف دادخواست مطالبه اصل وجه چک بانضمام هزینه دادرسی و خسارت تاخیر تادیه از تاریخ سررسید چک‌ها لغایت اجرای کامل حکم ارائه کردم که عینا رای قاضی شورا به نفع من صادر شد ، حال خوانده خارج از ادامه جریان پرونده قضایی واسطه برای مصالحه نزدم فرستاده ، می‌خواهم بدانم در این خسارت تاخیر تادیه( آیا تورم سالانه و بی ارزش شدن و افت پولم در این ۲۰ سال به نرخ روز هم محاسبه میگرد)
  لطفا راهنمایی کنید جمعا میتوانم دریافت کنم ، سپاسگزارم

 14. سلام قراربعداز۲۰روز ابلاغیه پیامک میاد ایا مخوان سند رو ازادکنندیا متحم رو به زندانی ببرند

  1. با سلام. سوال شما مبهم می‌باشد. لطفا مجددا طرح بفرمایید.

 15. سلام برای من پیام اومده از عدل ایران ینی چی؟
  با سلام
  طبق درخواست شما و به دلیل فراموشی رمز شخصی، کد زیر به عنوان کد فعال سازی ارسال شده است——-
  این کد را در قسمت کد فعال سازی ارسالی از طریق پیامک وارد کنید
  قوه قضائیه

  1. با سلام. این پیام به علت فراموشی رمز عبورتان برای شما ارسال شده و باید کد را در کادر مشخص شده‌ی سامانه وارد کنید.

 16. سلام وقت بخیر. من تا بحال ثنا ثبت نام نکردم دیروز برای من پیامی ازADLIRANاومده تاریخ و ساعت هم ندارد
  آقای………پرونده شما به شماره…….. و شماره بایگانی…….به شعبه۱۰۲کیفری دو ارجاع شددر صورت نیاز به حضور ابلاغ خواهد شد

  1. با سلام. پیامکی که از سرشماره ADLIRAN ارسال می‌گردد معتبر بوده و ابلاغیه‌ی مذکور یک ابلاغیه‌ی قضایی است. این پیام به این معناست که پرونده‌ی شما برای رسیدگی به دادگاه کیفری ارجاع داده شد و همانگونه که در مقاله‌ی بالا توضیح داده شد، در صورتی که دادگاه حضور شما را لازم بداند از طریق ابلاغیه‌ی دیگری که در حساب کاربری شما در سامانه ابلاغ سایت عدل‌ایران قرار خواهد گرفت، به شما اطلاع خواهد داد. بنابراین حتما در این سامانه ثبت‌نام نمایید.
   برای اطلاع از وضعیت پرونده‌تون با مراجعه به آدرس my.adliran.ir و وارد کردن فیلدهای درخواستی، می‌تونید وارد صفحه‌تون بشید و با کلیک روی “اطلاع‌رسانی پرونده” از پروندتون مطلع بشید.

 17. سلام وقت بخیر.اگر آدرس منزل ما را نداشته باشند و من هم ثنا ثبت نام نکرده باشم باز هم پیامک برام میاد ؟
  دیروز برای من یه پیامک اومده نه تاریخ قید شده نه ساعت ، فقط شماره پرونده و شماره بایگانی نوشته و اسم و فامیل من تا بحال ثنا نداشتم آدرس هم کسی نداره
  محبت کنید راهنماییم کنید

  1. با سلام. اگر پیامک دریافتی از سامانه عدل‌ایران هست «ADLIRAN» این پیام از سامانه ثنا برای شما ارسال شده و بهتره در سامانه ثنا ثبت‌نام کرده و حضورا در شعبه پیگیری نمایید. در صورتی که پیامک از این سرشماره نبود، کلاهبرداری اینترنتی هست و توصیه می‌شه شماره را بلاک کنید.

   1. سلام از adliran برام پیام آمده کد فعال سازی قوه قضاییه که پنج رقمه .میشه اشتباهی کسی شماره موبایل رو وارد کنه و برام پیام آمده باشه

    1. با سلام. ارسال کد فعال‌سازی ثبت‌نام قوه قضاییه با سرشماره عدل ایران به این معناست که کسی با شماره شما در سامانه ثنا ثبت‌نام کرده است.
     البته برای اتمام عملیات ثبت‌نام شخص باید کدی که برای شما ارسال شد را در اختیار داشته باشد.

 18. سلام برای من پیامک امدع اقای…. ابلاغیه الکترونیکی شماره…. درخساب کاربری شما در سامانه ابلاغ قرار گرفت ینی چی؟

  1. با سلام. این پیام به این معناست که ابلاغیه‌ی جدیدی در سامانه ابلاغ الکترونیک (سامانه ثنا) برای شما ارسال شده که از طریق حساب کاربری شما قابل مشاهده می باشد.

    1. با سلام. باید بصورت اینترنتی با مراجعه به سایت https://sana.adliran.ir/Sana/Index#/Main یا با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اقدام به ثبت‌نام در سامانه ثنای قوه قضاییه نماید.

 19. پرونده با دلیل طرح ساختگی بدوی نسبت به مکومیت در تاریخ 1402/03/28 ثبت شد.

  1. با سلام. احتمالا منظور شما این پیام است: “پرونده با علت طرح رسیدگی بدوی نسبت به محکومیت … در تاریخ … ثبت شد”.
   این پیامک بدین معناست که پرونده شما جهت رسیدگی و صدور حکم در شعبه ثبت شده و وقت رسیدگی تعیین خواهد شد که از طریق ثنا به شما ابلاغ می‌شود.

 20. سلام
  این پیامک برام اومده، حضوری رفتم گفتن منتظر باشید؟ به نظر شما به چه دلیل هست؟ تا به حال همچین پیامکی ارسال شده برای شخصی؟شكوائيه شماره 1402………ارسالي از طريق سامانه خدمات قضائي به شعبه 1089 دادگاه كيفري دو مجتمع قضايي ارشاد تهران (1089 جزايي سابق) ارجاع و با شماره پرونده 14026………….. و رمز شخصي ………….. ثبت گرديد

  1. با سلام. این پیام به این معناست که شکایتی علیه شما ثبت شده است. اگر در سامانه ثنا نام‌نویسی نکردید، ثبت نام کنید چراکه ابلاغیه‌های پرونده در این سامانه قابل مشاهده خواهد بود. همچنین شما می‌توانید از طریق سامانه عدل ایران (https://adliran.ir/Home/SelectLink/5) قسمت “اطلاع رسانی پرونده برای اشخاص حقیقی” روند کار پرونده را بررسی کنید.

 21. سلام وقت بخیر
  برای من پیام اومده که آقای فلانی شماره پرونده شما … و شماره بایگانی شما … به شعبه ۱ عمومی فلان مکان ارجاع شد
  در صورت نیاز به حضور ابلاغ خواهد شد .
  چه اتفاقی افتاده ؟؟؟
  در حالی که من دانشجویی بیشتر نیستم و هیچ مشکی و خلاف صورت نگرفته

  1. با سلام. این پیام به این معناست که پرونده شما برای رسیدگی به شعبه ارجاع شده و تا اطلاع رسانی‌های بعدی شما نیازی به مراجعه حضوری به مرجع قضایی نخواهید داشت.
   تشکیل پرونده برای شما در حالتی که هیچ شکایتی نکرده‌اید ممکن است به این خاطر باشد که علیه شما شکایتی ثبت شده است.
   توصیه می‌شود برای اطلاع از ابلاغیه‌ها در سامانه ثنا ثبت‌نام کنید.

 22. سللم خسته نباشید من از ی پیج توی اینستاگرام خرید کردم و اون فرد کلاهبردار بوده شماره تماس و شماره کارت ازش دارم میشه راهنمایی کنید چیکار کنم میخوام یه ابلاغیه جعلی واسش بفرستم واسه ترسوندنش که پول روپس بده

  1. با سلام. برای شکایت از جرم کلاهبرداری اینترنتی می‌توانید به سایت پلیس فتا به آدرس https://cyberpolice.gov.ir/ مراجعه نمایید.
   همچنین می‌توانید با داشتن ادله و مدارک به دفتر خدمات قضایی مراجعه کرده و شکایت قضایی خود را برای رسیدگی به جرم مذکور طرح نمایید.
   لازم به ذکر است ارسال ابلاغیه از مرجع قضایی تنها با طرح شکایت و تشکیل پرونده امکان دارد. ضمن اینکه در صورت ارسال شکوائیه جعلی ممکنه رفتار شما مجرمانه شناخته بشه.

 23. دیروز پیامکی مبنی بر اینکه دادخواست شماره …………… ارسالي از طريق سامانه خدمات قضائي به شعبه اول دادگاه عمومي حقوقي شهرستان تنگستان ارجاع و با شماره پرونده ………….. و رمز شخصي ……….. ثبت گرديد.
  برای من فرستاده شده. ولی هنوز داخل سامانه ثنا چیزی نیومده. من باید چیکار کنم؟ این پیامک چی هست؟ راهنمایی کنید لطفا.

  1. با سلام. این پیام به این معناست که دادخواست شما ثبت شده و پرونده‌تون برای رسیدگی به شعبه ارجاع شد. منتها هنوز اقدامی صورت نگرفته تا در سامانه ابلاغیه عدل ایران ثبت شود. منتظر ابلاغیه بعدی باشید.

 24. باسلام، یه پرونده تو دادسرا داشتم ، بعد چندماه پیام اومده ، پرونده شما به دادگاه کیفری دو ارجاع شد ؟
  معنی ش چیه ؟

  1. با سلام. این پیام به این معناست که پرونده شما برای بررسی نهایی به دادگاه کیفری دو ارجاع شده تا به آن رسیدگی و در خصوص آن حکم صادر شود. در صورتی که حضور شما در دادگاه لازم باشد صدور ابلاغیه جدید از طریق پیامک به اطلاع شما خواهد رسید که از طریق سامانه ابلاغیه عدل ایران قابل مشاهده خواهد بود.

 25. برای من اسمس اومده که خانم….. پرونده شما به شماره…… و شماره بایگانی ….. به شعبه 15دادیاری-ناحیه 31 تهران ارجاع شد
  درصورت نیاز به حضور ابلاغ خواهد شد
  یعنی چی

  1. با سلام. این پیام به این معناست که پرونده شما برای رسیدگی و صدور رای به دادگاه مذکور ارجاع شده و فعلا نیاز به اقدامی از سوی شما نمی‌باشد. در صورتی که در رسیدگی نیاز به حضور اصحاب دعوا باشد از طریق پیامک، صدور ابلاغیه جدید به اطلاع شما خواهد رسید که از طریق سامانه ابلاغیه عدل ایران قابل مشاهده خواهد بود. بنابراین منتظر پیامک ابلاغیه جدید از سرشماره ADLIRAN باشید.

 26. سلام وقتتون بخیر پدرم این پیامک براش اومده رفته کافی نت گفته چیزی بالا نمیاره.
  لطفا راهنمایی بفرمایید.
  (دادخواست شماره ………… ارسالي از طريق سامانه خدمات قضائي به شعبه روستاي ………شوراي حل اختلاف شهرستان……… ارجاع و با شماره پرونده …. و رمز شخصي ثبت گرديد)

  1. با سلام. این پیام به معنای ثبت دادخواست می‌باشد که به پدر شما به عنوان یکی از طرفین دعوا ابلاغ شده است و اطلاعات دیگر در قسمت “مشاهده اطلاعات پرونده” سامانه ابلاغیه عدل ایران قابل مشاهده خواهد بود.
   در صورت نیاز به اقدام خاص از جانب پدرتان این امر به ایشان ابلاغ خواهد شد. اطلاعات جدید در خصوص پرونده نیز از طریق پیامک اطلاع‌رسانی خواهد شد که در سامانه ابلاغیه عدل ایران قابل مشاهده خواهد بود. بنابراین منتظر پیامک اطلاع‌رسانی ابلاغیه جدید باشید.

  1. با سلام. علت این مسئله این است که به دلایلی ممکن است پرونده در شعبه کسر از آمار شود و مثلا از دادسرا به دادگاه ارسال شود. سپس مجددا که پرونده به علل مختلف مثل تکمیل تحقیقات از دادگاه به دادسرا باز می‌گردد، ثبت مجدد می‌شود و این پیام ارسال می‌گردد.

 27. سلام
  دادخواست ………..
  ارسالی از طریق سامانه خدمات قضائی به شعبه 1 شورای حل اختلاف شهرستان رباط کریم ارجاع‌ و با شماره پرونده ……….. و رمز شخصی … ثبت گردیده.
  لطفا راهنماییم کنید یعنی چی

  1. با سلام. این پیام به این معناست که دادخواست شما یا دادخواستی علیه شما به شورای حل اختلاف مذکور ارجاع شده و در آن مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت. جهت انجام اقدامات بعدی منتظر ابلاغیه جدید باشید و در صورتی که در سامانه ثنا ثبت‌نام نکرده‌اید نسبت به ثبت‌نام اقدام کنید.

  1. با سلام. پس از صدور رای در دادگاه بدوی و اعتراض به آن، پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارسال می‌شود تا مجددا مورد رسیدگی قرار بگیرد. اطلاع‌رسانی بعدی در خصوص پرونده نیز از طریق ابلاغیه جدید اعلام خواهد شد.

  1. با سلام. دادخواستی ثبت شده و به شما به عنوان یکی از اصحاب دعوا اطلاع‌رسانی شده است. منتظر ابلاغیه جدید باشید و در صورتی که در ساماته ثنا ثبت‌نام نکرده‌اید نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایید.

 28. سلام چقدرطول میکشدتاپیامک ازداسرایادادگاه برای شخص بیاد

  1. با سلام. این مسئله بستگی به حجم پرونده‌ها و روند دادگاه دارد.

 29. سلام وقت بخیر ببخشید برای پدر من پیامکی از ADLIRAN اومده که دادخواست شماره ….ارسالی از طریق سامانه خدمات قضائی به شعبه… دادگاه ….ارجاع و باشماره پرونده ….و رمز شخصی …ثبت گردید.
  درصورتی که پدرمن هیچ شکایتی انجام ندادند و این پیامک ارسال شده ،میشه لطف کنید بگید چیکارکنیم؟امکانش هست کسی شماره اشتباهی ثبت کرده باشه؟

  1. با سلام. اگر پدرتان دادخواست نداده‌اند این پیامک به این معناست که شخصی علیه ایشان طرح دعوا کرده است.

 30. سلام. ی نفر که من شناخت آنچنانی نداشتم شماره ثنای من رو گرفت که سر به پرونده قضایی بزنه و بعد از چند روز پیامی مبنی بر اینکه گوشی من حک شده و پیام درخواست پول به دفترچه تلفنم ارسال شده است دریافت کردم گفت گوشی من حک شده و روی سهام عدالت وارد نشید . به نظرتون من چجوری میتونم از اتفاقات احتمالی جلوگیری کنم

  1. با سلام. متاسفانه متوجه پرسش شما نشدم. برای راهنمایی دقیق‌تر مجددا سوالتون رو مطرح بفرمایید.

 31. سلام پیامک اومده گد فعال سازی ثبت نام قوه‌قضاییه که پنج رقم هست که من جایی ثبت نام نکردم

  1. با سلام. ارسال کد فعال‌سازی ثبت‌نام قوه قضاییه با سرشماره عدل ایران به این معناست که کسی با شماره شما در سامانه ثنا ثبت‌نام کرده است. البته برای اتمام عملیات ثبت‌نام شخص باید کدی که برای شما ارسال شد را در اختیار داشته باشد.

 32. . دادخواست در زمان 1402/11/14-10:59 از دادگاه عمومي و انقلاب شهرستان …… به شماره …………… به دلیل ( تقوم هر يک از خواسته ها بطلان بصورت مجزا) برگشت داده شد

  1. با سلام. معنای این عبارت این است که به علت نقص دادخواست، دادخواست برگشت داده شده تا در مهلت مشخص رفع نقص صورت گیرد.

 33. سلام وقت بخیر اگر طرف دعوا به رای بدوی اعتراض کند برای من پیامک میاد ؟

  1. با سلام. پس از وصول پرونده به دادگاه تجدیدنظر پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

 34. یه پیامک ابلاغیه اومده واسم الان تو سامانه میرم ابلاغیه جدید ندارم

  1. با سلام. سرشماره را چک بفرمایید اگر از ADLIRAN باشد از طرف قوه قضاییه است و باید مجددا به سامانه‌تان مراجعه کنید در غیر این صورت پیام را نادیده بگیرید و شماره را مسدود کنید.

 35. سلام میخواستم بدونم بعد از ثبت ابلاغیه پیامک بعد از چند وقت دست طرفین میرسه؟

  1. با سلام. این مسئله زمان مشخصی نداشته و قابل پیشبینی نمی‌باشد. توجه فرمایید پیامک حتما باید از سرشماره ADLIRAN ارسال شده باشد.

 36. سلام.ببخشید بعد شکواییه و امدن پیامک تحویل پرونده به دادسرا و تعیین شعبه شدن باید منتظر بمانیم خبر کنن یا باید حضوری مراجعه کنیم؟خودشون اطلاع میدن؟نیاز به کاری هست؟ممنون

  منتظر ابلاغ و خبر آنها باشم یا باید دیگه حضوری برم شعبه؟

  1. با سلام. نیاز به اقدامی نیست و باید منتظر ابلاغیه جدید از سرشماره ADLIRAN باشید.

  1. با سلام. بستگی دارد علت عدم موفقیت شما در مشاهده پیام چه چیز بوده است. جهت مشاهده ابلاغ الکترونیکی سامانه ثنا باید وارد این لینک شوید: https://adliran.ir/Home/SelectLink/2
   در این صفحه روی بخش «سامانه اصلی ابلاغ الکترونیک» کلیک کنید. در صورت اختلال، کندی و یا قطعی سامانه اصلی از سامانه‌ی پشتیبان استفاده نمایید.
   پس از ورود به سامانه اصلی، در صفحه ورود لازم است ابتدا انتخاب کنید که شخص حقیقی ایرانی یا شخص حقیقی غیر ایرانی یا شخص حقوقی یا سمت قضایی هستید. سپس، مشخصات لازم برای هر یک از این گزینه‌ها را وارد کنید. اگر به‌عنوان شخص حقیقی ایرانی قصد ورود به سامانه را دارید لازم است شماره ملی و رمز شخصی خود را (که در زمان ثبت نام در سامانه ثنا انتخاب کرده‌اید) وارد کنید. سپس روی گزینه «مرحله بعد» کلیک کنید. در مرحله بعد سامانه از شما درخواست می‌کند که «رمز موقت» را وارد کنید. این رمز به شماره موبایل شما که در سامانه ثبت شده است، پیامک می‌شود. این رمز موقت را وارد و روی گزینه «ورود به سامانه» کلیک کنید تا بتوانید به صفحه خود در سامانه ابلاغ وارد شوید.

 37. سلام.پرونده من از شعبه رد صلاحیت شد فرستادن دادگاه دیگه برای رسیدگی تو همون شعبه رد صلاحیت شد و دوباره فرستادن شعبه دیگه.وکیل میگه اومده شعبه قبلی ولی هنوز هیچ پیامکی نیومده و تو روند پرونده نوشته مختومه همچین چیزی امکان داره

  1. با سلام. مختومه شدن پروند به این معناست که رسیدگی به پرونده به صورت دائم یا موقت توسط مرجع رسیدگی‌کننده به پایان رسیده و دادگاه با تکمیل تحقیقات لازم رای یا حکم صادر نموده یا به تشخیص خود و علت قانون پرونده را به مرجع دیگری ارسال نموده است.

 38. من بخاطر مزاحم تلفنی و با فحش وحرفهای زشت با پیامک شکایت کردم برام پیام اومد شورای حل اختلاف ولی ساعت و کی مشخص نشده

  1. با سلام. ساعت و تاریخ تشکیل جلسه به شما ابلاغ خواهد شد.

 39. درود برشما چنانچه پیامک روی خط بیاید متوجه نشودو ابلاغیه مشاهده نشود چه موردی پیش می آید

  1. با سلام. به پرونده رسیدگی می شود و رای غیابی صادر می‌شود.

 40. سلام پیامکی از سرشماره پلیس اومده که شهروند گرامی برای تکمیل پرونده با شماره فلان و ارایه مستندات ظرف ۴۸ ساعت به کلانتری مراجعه کنید با اینکه من شکایتی از کسی نداشتم

  1. با سلام. اگر پیامک از سرشماره پلیس فتا آمده است، مراجعه کرده و موضوع را بصورت حضوری پیگیری نمایید.

 41. سلام .آقای …شماره ابلاغیه الکترونیکی شماره ۱۴۰۴۰۲۱…….در حساب کاربری شما درسامانه ی ابلاغ قرار گرفت. لطفا راهنمایی بفرمایید .این یعنی چی؟ تشکر

  1. با سلام. بله، ابلاغیه‌ها معمولا و اصولا به سامانه‌ی ابلاغ وکیل هم ارسال می‌شود.

 42. سلام. آقا این ثنا چرا آدمو اذیت میکنه؟؟ یکی میره از آدم شکایت میکنه.. پیام میاد فلان ابلاغیه با فلان شماره پرونده با رمز شخصی فلان در شورای حل اختلافه شعبه فلان ثبت گردید!!!

  خب لامصب من الان از کجا بفهمم کی از من شکایت کرده؟؟ تا نریم خدمات قضایی یا چندین روزِ بعد نزنه در سامانه قرار گرفت.. باید از استرس و‌ اعصاب خوردی حالمون بد بشه..

  وقتی توو ثنا میری.. نه با شماره پرونده نه با رمز شخصی نمیشه فهمید.. چون یه چی داره به اسم ردیف فرعی ک هیچوقت معلوم نیست چیه.. هرچی میزنی نمیاره.

  1. با سلام. هنگامی که یک پرونده مراحل رسیدگی را طی می‌کند، به ترتیب در هر مرحله یک شماره به عنوان ردیف فرعی به آن پرونده اختصاص می‌یابد که به آن ردیف فرعی پرونده می‌گویند.

 43. سلام متنی به این صورت که (شکواییه برای شما ثبت شد) با لینکی در زیر ان از شماره شخصی ۰۹۲۰ چکار باید کرد

  1. باسلام. تمامی ابلاغیه‌های قوه قضاییه با سرشماره ADLIRAN پیامک می‌شود و سایر شماره‌ها جهت سواستفاده از حساب و کلاهبرداری می‌باشد. شماره را مسدود کنید و توجهی به این پیام‌ها نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه