ابزار سامانه ثنا

[sana_form]

امروزه سامانه عدل ایران یکی از مهم‌ترین ابزارهای کار وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری کشور شده است. سامانه عدل ایران به وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری این امکان را می‌دهد که لوایح، دادخواست ها، شکواییه‌ها و پاسخ مکاتبات قضایی خود را شخصاً و بدون حضور یا مراجعه به دفاتر خدمات قضایی ارسال نمایند. اما یکی از محدودیت‌های آزاردهنده‌ی سامانه عدل، ایران کمبود امکانات ویرایشی و عدم امکان قالب‌بندی متونی هست که در سامانه ثبت و ارسال می‌شود.

به عنوان مثال اگر یک وکیل بخواهد بخشی از متن وکالت‌نامه‌ی خود را به شکل توپر یا همون Bold در آورد و یا اینکه بخواهد اندازه قلم بخش‌هایی از متن را بزرگ‌تر نموده و یا رنگ برخی از متون را تغییر دهد، چنین امکانی در سامانه برای او مهیا نیست.

البته اخیراً سامانه‌ی عدل ایران تلاش کرده تا در برخی از قسمت‌ها چنین امکانی را فراهم نموده و به کاربران اجازه دهد متون فرمت‌بندی یا قالب‌بندی شده را در لوایح، دادخواست‌ها یا شکوائیه‌های های خود قرار دهند.

با این حال هنوز این امکانات محدودیت‌های فراوانی دارد و نمی‌توان در قسمت‌هایی مانند خواسته‌ها و دلایل دادخواست و شکوائیه، موضوع اظهارنامه یا لوایح و حتی برخی از انواع دادخواست‌ها، شکواییه‌ها و لوایح از متون قالب‌بندی ‌شده استفاده نمود.

به علاوه، با استفاده از امکانات سامانه عدل ایران شما نمی‌توانید برخی قالب‌بندی ها مانند قرار دادن عکس یا جدول را در میانه متن داشته باشید.

با استفاده از ابزار بالا ما به شما این امکان را می‌دهیم که بتوانید در هر کجای دادخواست، شکواییه، لایحه، اظهارنامه و هر سند قضایی دیگری که در سامانه عدل ایران قابل ثبت و ارسال است، متون قالب‌بندی شده را بکار بگیرید.

این ابزار به شما اجازه درج متون توپر،مورب، زیر خط‌دار، تغییر رنگ متن، تغییر رنگ زمینه متن، تغییر اندازه متن، تغییر سبک قلم، تغییر نوع قلم، خط جداکننده، جدول، تصویر، فهرست و شماره‌گذاری را می‌دهد.

برای انجام این کار کافیست متن خود را در کادر بالا تایپ نموده با استفاده از ابزارهای قالب‌دهی، متن خود را قالب‌دهی و شکل‌دهی کرده و در نهایت بر روی دکمه تبدیل محتوا به کد سامانه‌ی عدل ایران کلیک کنید. در نهایت، متن به دست آمده را به جای متن ساده، در محل مناسب در سامانه‌ی عدل‌ایران قرار دهید. کار تمام است و شما می‌توانید تغییرات را می‌توانید در پیش نویس سند مشاهده نمایید. سوالات و نقطه‌نظرات شما را در کامنت‌ها پاسخگو هستم.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه