رات

سلام شخصی برای من یه برنامه فرستاد من نمیدونستم چیه بهم گفت رات هستش شمارتو روش ادیت بزن منم ادیت زدم با برنامه اپک ادیتور بعد ایشون رفت تو گپای سروش پلاس اونو پخش کرد میگفت میتونی بقیه رو هک کنی و از این کارا بقیه هی نصب کردن اینو شماره منم واسشون میفتاد منم بهشون توضیح میدادم اون فایل الوده بوده باید پاکش کنن تا جایی که شد به چند نفر کمک کردم به اون شخص هم گفتم برنامه رو از کانال پاکش کنه اخرین بار تعداد زیادی نصب نداشتن و من سیم کارتو شکوندم فکر کردم دیگه اون برنامه به کارش ادامه نمیده چون هی از طرف من اس ام اس میرفت واسه دیگران و باعث مزاحمت میشد خلاصه من اونو شکوندم و اگه سیم کارت من سلب امتیاز بشه بیفته دست دیگران مشکلی ایجاد میشه؟ 5 ماه از این اتفاق گذشته نمیدونم برم سیم کارتمو بگیرم یا نه

یک پاسخ

  1. با سلام و احترام، متاسفانه آنچه شما انجام داده‌اید را می‌توان مباشرت و یا لااقل معاونت در جرم دسترسی غیرمجاز به سامانه‌های رایانه‌ای قلمداد کرد و در صورتی که این جرم علیه شما اثبات گردد، رفتار شما قابل مجازات خواهد بود.
    ماده 729 قانون مجازات اسلامی: هرکس به طور غیرمجاز به داده‎ ها یا سامانه‎ های رایانه ‎ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از بیست میلیون(۲۰/۰۰۰/۰۰۰) ریال تا هشتاد میلیون (۸۰/۰۰۰/۰۰۰) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
    پیشنهاد می‌شود تمام تلاش خود را برای رفع اثر از اپلیکیشن مزبور انجام داده و مانع هرگونه سوء استفاده‌ی بیشتر از آن شوید. صرف شکستن سیم کارت یا عدم استفاده از آن شما را از مسئولیت رها نمی‌سازد و لازم است مانع دسترسی دیگران به خط خود نیز بشوید. اگر نمی‌توانید شخصاً از این اپلیکیشن رفع اثر کنید، لاجرم از پلیس فتا کمک گرفته و شخص برنامه‌نویس اپلیکیشن را مورد تعقیب قرار دهید تا از مسئولیت بیشتر رها شوید. بدرود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای گرفتن مشاوره تخصصی در مورد مسائل تخصصی حقوقی همین حالا وقت مشاوره رزرو کنید.
سایر راه های ارتباطی:

مقالات مرتبط

قرارداد مالکیت فکری

انواع قراردادهای مالکیت فکری

امروزه با پیشرفت دانش و فناوری، دارایی شرکت‌های تجاری و کسب‌وکارها محدود به اموال مادی و فیزیکی نیست؛ بلکه اموال فکری

مالکیت فکری چیست؟

مالکیت فکری

در دنیای امروز پیشرفت و زندگی مطلوب بشری تا حد بسیار زیادی وابسته به نوآوری‌های جدید و خلاقیت‌ها است.

از سوی دیگر، پیشرفت فناوری نیز تا حد بسیار زیادی وابسته به ابداعات و اختراعات جدیدی است که به وجود می‌آیند.

مالکیت فکری به سرمایه‌گذاران، هنرمندان، دانشمندان و دیگر افرادی که به هر نحو دارای ایده‌ها و خلاقیت هستند کمک می‌کند تا از طریق ثبت و حمایت از مالکیت‌های فکری خود، از زمان، سرمایه و نیرویی که در جهت خلق ایده‌ها و آثار جدید صرف کرده‌اند محافظت کند.

برای تسریع و تشویق فرآیند نوآوری بایستی حقوق مالکیت فکری در جوامع به طور گسترده به رسمیت شناخته شود تا پدیدآورندگان از اینکه آثار و خلاقیت‌های آنان توسط دیگر افراد مورد سوء استفاده قرار نمی‌گیرد اطمینان یابند.

در این مقاله به تعریف مالکیت فکری و همچنین انواع مختلف آن و نحوه ثبت این نوع از مالکیت‌ها خواهیم پرداخت.

سوالات مرتبط