وکیل جرایم رایانه‌ای در مشهد

مقالات مرتبط

قرارداد مالکیت فکری
انواع قراردادهای مالکیت فکری

امروزه با پیشرفت دانش و فناوری، دارایی شرکت‌های تجاری و کسب‌وکارها محدود به اموال مادی و فیزیکی نیست؛ بلکه اموال

وکیل جرائم رایانه‌ای در مشهد
امتیاز کاربران به این متن:
5/5

وکیل سعید نجات‌زادگان، وکیل پایه یک دادگستری در مشهد با تمرکز در حوزه حقوق فناوری اطلاعات، بلاکچین و ارزهای دیجیتال خدمات مشاوره و پیگیری پرونده در موضوعات مربوط به جرایم فضای مجازی ، جرایم رایانه‌ای ، جرایم اینترنتی و جرایم فضای سایبری ارائه می‌نماید.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار خیام جنوبی، بین خیام جنوبی10 و 12، پلاک 78 [مسیریابی با نشانمسیریابی با گوگل‌مپ]

شماره تماس برای مشاوره و هماهنگی برای جلسه حضوری: 05137624400

این محتوا توسط نویسنده‌ی غیر حقوقی نوشته شده و کارکرد فنی دارد.

با گسترش اینترنت و فضای مجازی، دسترسی عموم به این بستر مهیا شد. از آنجا که اکثر افراد در فضای اینترنت شروع به فعالیت کردند، فرصتی برای سودجویان پیش آمد تا به واسطه اقدامات مختلف اقدام به جرایم رایانه‌­ای کنند.

جرایم رایانه‌­ای مختلف از نشر اکاذیب گرفته تا سرقت رایانه­‌ای، تخریب رایانه‌ای و … همگی تخلفاتی هستند که ممکن است به واسطه رایانه و در بستر فضای مجازی و اینترنت به وقوع بپیوندند.

گاها مسیر حل و طرح شکایت در موارد تخلفات سایبری و رایانه‌­ای به قدری پر از مانع و طولانی است که نیاز به وکیل خبره در این باره پیدا می‌­کنیم.

وکیل جرایم رایانه‌­ای در مشهد با آگاه بودن از علم حقوق در زمینه تخلفات سایبری و رایانه‌­ای سعی می­‌کند با در نظر گرفتن قوانین متعدد و همچنین عمل به آنها ما را در پرونده پیش رو یاری و همراهی نماید.

در ادامه قصد داریم در مورد وکیل جرایم رایانه‌­ای در مشهد بیشتر صحبت کنیم، پس همراه ما باشید.

تعریف جرایم رایانه ای

با سهولت استفاده از رایانه، اینترنت و فضای مجازی، این بستر مورد استقبال بسیاری از عموم قرار گرفت. امروزه شاهد آن هستیم که افراد بیشتر وقت خود را در این فضا گذرانده و به عنوان وسیله‌­ای برای کار و سرگرمی به آن نگاه می­‌کنند.

اما در میان این افراد، عده‌­ای هم هستند که با تخلفات و ارتکاب به جرایم مختلف سعی در سودجویی و به دام انداختن افراد ناآگاه دارند.

برای این جرایم نمی­‌توان تعریف مشخصی در نظر گرفت چرا که جرم‌­هایی که در بستر رایانه و اینترنت به وقوع می‌پیوندند زیاد بوده و هر کدام پرونده مخصوص به خود را دارند.

اما اگر بخواهیم به صورت کلی تعریفی واحد و جامع از جرایم رایانه‌­ای داشته باشیم، می‌­توانیم بگوییم که هر نوع رفتاری خلاف قانون با سوء­نیت از طریق اشخاص و با استفاده از رایانه صورت بپذیرد را جرایم رایانه­‌ای می­‌گویند.

در ابتدا به دلیل اینکه بیشتر تخلفات در دسته کپی، جعل یا … قرار می­‌گرفت، این جرایم را فقط جرایم رایانه‌­ای می‌دانستند اما بعد از اینکه اینترنت و فضای مجازی گسترده‌­تر شد و در این بستر نیز تخلفاتی صورت گرفت، جرایم مربوط به این حوزه را هم جزو جرایم رایانه­‌ای به شمار می­‌آورند.

انواع جرایم رایانه

وکیل تخلفات رایانه‌­ای در مشهد، باید آگاهی کاملی از انواع جرایم رایانه‌­ای و شیوه حل پرونده­‌های مخصوص به آنها داشته باشد.

به طور کل همانطور که در قبل هم اشاره کردیم، جرایم رایانه‌­ای به تخلفاتی گفته می­‌شود که از طریق رایانه انجام شوند و اگر در بستر اینترنت نیز جرمی صورت بپذیرد، این جرم به عنوان جرمی اینترنتی شناخته می­‌شود.

به طور کل تمام جرایمی که در بستر رایانه و اینترنت به وقوع می­‌پیوندند را می­توان در 3 دسته کلی به شمار آورد:

جرایم رایانه­‌ای علیه دولت­‌ها:

با گسترده­‌تر شدن فضای اینترنت و دسترسی به رایانه­‌ها امکان دست بردن به پرونده‌­های دولتی و … نیز امکان­‌پذیر شد.

علاوه بر این یکی از جرایم رایانه‌­ای علیه دولت‌ها می‌­تواند جاسوسی باشد که این عامل نیز یکی از بارزترین جرایم شناخته می­‌شود.

جرایم رایانه‌­ای علیه دارایی اشخاص و اموال‌­شان:

امکان به سرقت بردن اموال افراد به واسطه رایانه و بستر اینترنت مهیا شده است. بهترین وکیل سرقت رایانه‌ ای در مشهد با آگاهی از انواع وقوع جرم در این زمینه سعی در حل پرونده مال­ باختگان می‌کند.

جرایم رایانه‌­ای علیه خود اشخاص:

تهدیدات مختلف، ایجاد اذیت و آزار و مزاحمت­‌های متعدد و … نیز جزو جرایم رایانه‌­ای علیه خود اشخاص است که وکیل جرایم رایانه‌­ای در این رابطه سعی می­‌کند با در نظر گرفتن قوانین مختلف به موکل خود کمک نماید.

اهمیت استفاده از وکیل فضای مجازی در مشهد

بهترین وکیل جرایم رایانه‌ای در مشهد

در قبل هم اشاره شد که با پیشرفت اینترنت، بیشتر مردم به رایانه و بستر اینترنت روی آوردند، اما اکثر این افراد آگاهی و علم کافی به جهت استفاده از این بستر را ندارند و به همین دلیل امکان سوءاستفاده از آنها بسیار است.

عده­‌ای از سودجویان نیز با پهن کردن دام در رایانه و بستر اینترنت سعی در سودجویی و کلاهبرداری از آن‌ها دارند.

وکیل جرائم رایانه‌­ای با تجربه و علمی که دارد، سعی در کمک به افراد خواهد داشت تا از ایجاد ضرر و زیان بیشتر جلوگیری کند.

امروزه بسیاری از کسب و کارهای مختلف در مشهد با کمک گرفتن از وکلا سعی در محافظت از کسب و کارشان در برابر آسیب­‌های احتمالی دارند.

نباید این موضوع را فراموش کرد که با اینکه اینترنت و رایانه امروزه فراگیر شده اما باز هم خلل­‌های قانونی در رابطه با آن بسیار است.

اگر بدون کمک وکیل بخواهیم مسیر حل پرونده‌­ای را پیش رو بگیریم قطعا این پروسه زمان­بر و مشکل خواهد بود. در اکثر مواقع نیز حقوق افراد به آنها بازگردانده نشده و نمی­‌توانند به چیزی که حق آنهاست برسند. به همین جهت یکی دیگر از ملزومات استفاده از وکیل جرایم رایانه‌­ای مشخص می­‌شود.

همچنین در برخی مواقع بسیاری از جرایم به وقوع می‌­پیوندند اما افراد نمی­‌دانند که می‌­توانند با طرح شکایت حق و حقوق خود را زنده کنند. در اینجا نیز وکیل جرایم و تخلفات رایانه‌­ای به کمک­‌شان می‌­آید تا آنها را از وجود قوانین خاص در این زمینه آگاه سازد.

شایع ترین جرایم رایانه

از جمله شایع­‌ترین جرایم رایانه‌­ای می­‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. جعل رایانه‌­ای و جعل هویت در فضای مجازی
 2. کلاهبرداری رایانه‌­ای و کلاهبرداری از طریق فضای مجازی
 3. دسترسی غیرمجاز به تلگرام شما
 4. سرقت اطلاعات شخصی شما از تلگرام
 5. دسترسی غیر مجاز به ایمیل شخصی
 6. سرقت اطلاعات از وب سایت­‌ها
 7. انتشار تصاویر خصوصی افراد در شبکه­‌های اجتماعی
 8. ایجاد مزاحمت برای افراد از طریق شبکه­‌های اجتماعی
 9. برداشت غیر قانونی از حساب­‌های بانکی
 10. توهین به افراد در شبکه­‌های اجتماعی
 11. افترا و نشر اکاذیب در اینترنت
 12. و دیگر موارد مرتبط با فضای مجازی

انتخاب بهترین وکیل جرایم رایانه‌ای در مشهد

برای حل پرونده‌­های خود در زمینه جرایم رایانه‌­ای نیاز به یک وکیل با مهارت و حرفه‌­ای دارید تا در مسیر طولانی و پر از مانعی که پیش رو دارید کمک‌­تان کند.

بدون شک اگر وکیلی به همراه شما نباشد، به دلیل ناآگاهی از قوانین مختلف و همچنین پروسه زمان­بر پرونده، شاید کل حق و حقوق شما نادیده گرفته شود.

انتخاب بهترین وکیل جرایم رایانه‌­ای در مشهد به شما کمک می‌­کند تا حق و حقوق خود را زنده کرده و در پرونده‌­هایی که در این زمینه برای‌تان به وجود آمده موفق عمل کنید.

3 پاسخ

 1. سلام. وقت بخیر من با تصاویر سه تا خانوم که در پیج اینستاگرام خودشون قرار داده بودن و بنده اونها رو فالو کرده بودم، سه تا پیج فیک ساختم.به صورتیکه فقط عکس خانم ها را در پیج گذاشته بودم و اسامی پیج ها وجود خارجی نداشتن و متعلق به شاکی ها یا کس دیگری نبود. که علیه بنده شکایت کردن و دادگاه رفتم. اتهاماتی که برای من در پرونده ذکر شده و در دادگاه بدوی براشون حبس و جریمه در نظر گرفته شده این موارد هستند: 1. جعل رایانه ای از طریق گذاشتن تصاویر شکات بر پروفایل ساخته خود 2. دسترسی غیرمجاز به سامانه های رایانه ای 3.انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی و برای هر کدام حداکثر مجازات رو طبق قانون لحاظ کردن. سوال من اینه که آیا این اتهامات برای این جرم بنده درست اعمال شده و اینکه میتوانم در دادگاه تجدید نظر نسبت به این اتهامات از خودم دفاع کنم؟

  1. سلام و وقت بخیر، با توجه به توضیحاتی که دادید، اتهامات دسترسی غیرمجاز و انتشار تصاویر خصوصی (البته اگر پیجشون عمومی بوده است) نادرست است و در مورد اتهام جعل رایانه‌ای نیز باید دفاع مناسب انجام دهید. بنظر می‌رسه اگر درست دفاع کنید و کمی هم شانس باهاتون باشه، احتمال داره که تبرئه بشید. وقت خوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *