این پیامک چی هست

شكوائيه شماره … ارسالي از طريق سامانه خدمات قضائي به شعبه 1089 دادگاه كيفري دو مجتمع قضايي ارشاد تهران (1089 جزايي سابق) ارجاع و با شماره پرونده … و رمز شخصي … ثبت گرديد

3 پاسخ

  1. با سلام. این پیام به این معناست که شکایتی علیه شما ثبت شده است. اگر در سامانه ثنا نام‌نویسی نکردید، ثبت‌نام کنید چراکه ابلاغیه‌های پرونده در این سامانه قابل مشاهده خواهد بود. برای ثبت‌نام در سامانه ثنا به این لینک مراجعه نمایید: https://sana.adliran.ir/Sana/Index#/Main
    همچنین شما می‌توانید از طریق سامانه عدل ایران (https://adliran.ir/Home/SelectLink/5) قسمت “اطلاع رسانی پرونده برای اشخاص حقیقی” روند کار پرونده را بررسی کنید.

    1. با سلام. برای دریافت ابلاغیه باید صبر کنید چراکه پرونده‌ی شما در زمان رسیدن پیام مذکور ثبت گردید.
      ابلاغیه‌های پرونده با سرشماره ADLIRAN برای شما پیامک خواهد شد و پس از آن می‌توانید آن را در سامانه مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه

برای گرفتن مشاوره تخصصی در مورد مسائل تخصصی حقوقی همین حالا وقت مشاوره رزرو کنید.
سایر راه های ارتباطی:

مقالات مرتبط

شکایت از کلاهبرداری اینترنتی

نحوه شکایت از کلاهبردار اینترنتی

امروزه استفاده از فضای مجازی و اینترنت در زندگی اکثر مردم تبدیل به امری روزمره و حیاتی شده و انجام بسیاری از امور از برقراری ارتباطات اجتماعی گرفته تا مبادلات مالی، در این بستر به وقوع می‌پیوندد.

به موازات مزایای بی‌شماری که فضای مجازی و اینترنت در تسهیل فعالیت‌ها دارد، جرایم بسیاری نیز در بستر فضای مجازی مانند اینستاگرام، واتس‌اپ، تلگرام و سایر پلتفرم‌ها ارتکاب می‌یابند.

از جمله شایع‌ترین جرایمی که در فضای مجازی شاهد آن هستیم جرم کلاهبرداری اینترنتی است که مجرمان با شگرد‌هایی متنوع و جدید مانند فروش ارز‌های دیجیتال تقلبی یا سرقت اطلاعات حساب بانکی، ضرر‌های زیادی به شهروندان وارد می‌کنند.

در این مطلب نحوه شکایت، میزان مجازات و سایر زوایا حقوقی جرم کلاهبرداری اینترنتی را بررسی خواهیم کرد.

سوالات مرتبط