اعتراض به رای دادگستری

باسلام. من به اتهام سرقت مدت ۱ سال راهی زندان شدم و مدت ۳ ماه است ک با وصیغه ازاد شدم. و اکنون بدون حضور من رای صادرشده و من را محکوم به پرداخت خسارت و رد مال کرده اند و در صورت رضایت نگرفتن از شاکی ها در ظرف ۳روز باید روانه زندان شوم. بنده چنین جرمی مرتکب نشدم و تهمت به من زنده اند. حالا میخواهم به رای دادگاه اعتراض کنم و اگرخودم هم به دادگستری مراجعه کنم منو روانه زندان میکنند. چگونه به رای دادگاه اعتراض کنم که پرونده رسیدگی شود و بیگناهی من ثابت شود. ممنون فقط سریع پاسخ دهید.

پاسخ وکیل سعید نجات‌زادگان:

با سلام. اعتراض به حکم غیابی واخواهی نام دارد. مهلت واخواهی از احکام غیابی برای کسانی که مقیم کشورند 20 روز خواهد بود. مگر اینکه معترض به حکم ثابت نماید عدم اقدام به واخواهی در این مدت به دلیل عذر موجه بوده است در این صورت می بایست دلایل موجه بودن عذر خود را ضمن دادخواست واخواهی به دادگاه صادر کننده رای اعلام نماید. در صورتی که دادگاه ادعا را موجه تشخیص دهد قرار قبول دادخواست واخواهی صادر و اجرای حکم نیز متوقف می گردد.
شما باید دادخواست واخواهی خود را در دفتر خدمات قضایی ثبت نمایید. دادخواست واخواهی در دادگاه صادر کننده حکم غیابی قابل رسیدگی است.

یک پاسخ

  1. با سلام. اعتراض به حکم غیابی واخواهی نام دارد. مهلت واخواهی از احکام غیابی برای کسانی که مقیم کشورند 20 روز خواهد بود. مگر اینکه معترض به حکم ثابت نماید عدم اقدام به واخواهی در این مدت به دلیل عذر موجه بوده است در این صورت می بایست دلایل موجه بودن عذر خود را ضمن دادخواست واخواهی به دادگاه صادر کننده رای اعلام نماید. در صورتی که دادگاه ادعا را موجه تشخیص دهد قرار قبول دادخواست واخواهی صادر و اجرای حکم نیز متوقف می گردد.
    شما باید دادخواست واخواهی خود را در دفتر خدمات قضایی ثبت نمایید. دادخواست واخواهی در دادگاه صادر کننده حکم غیابی قابل رسیدگی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه

برای گرفتن مشاوره تخصصی در مورد مسائل تخصصی حقوقی همین حالا وقت مشاوره رزرو کنید.
سایر راه های ارتباطی:

مقالات مرتبط

مشاور حقوقی استارتاپ

بهترین وکیل استارتاپ

دنیای پیچیده تجارت و کسب و کار امروزه باعث شده تا هیچ کسب‌و‌کاری از خدمات حقوقی تخصصی در زمینه تجارت بی‌نیاز

سوالات مرتبط