مفقودشدن کارت

سلام. حدود دو ماه پیش کارت بانکی من به همراه رمز از پیش خانمم که خدا رحمتش کنه گم می‌شه بعد از دو روز یک بنده خدایی زنگ زد به همراه من و گفت تو کلاهبرداری بعد قطع کرد. فکر کردم یکی داره سربه سرم میذاره. رفتم کارتامو نگاه کردم دیدم همون کارت که دست خدا بیامرز بوده گم شده. فورا رفتم بانک مربوطه کارت و رمز کارت رو مسدود کردم. بعد از چند روز رفتم کارت جدید با رمز جدید گرفتم. رفتم خودپرداز رمز رو تغییر دادم. موجودی رو نشون می‌داد مثل اینکه یک میلیون وارد حسابم شده بود. برای همین بنده خدا رفته پلیس فتا شکایت کرده. ایشون می‌تونستند بهم بگن تا پولشون رو برگشت می‌دادم حالا به همین خاطر دو ماه بلاتکلیف موندم بی‌زحمت راهنمایی کنید.

یک پاسخ

  1. با سلام. متأسفانه از حساب شما سوءاستفاده شده. در صورتی که از شما شکایت شده، اگر می‌توانید شاکی را پیدا کرده و با او مصالحه کنید. در غیر این صورت ممکن است این مسئله برای شما مشکل‌ساز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای گرفتن مشاوره تخصصی در مورد مسائل تخصصی حقوقی همین حالا وقت مشاوره رزرو کنید.
سایر راه های ارتباطی:

مقالات مرتبط

شکایت از کلاهبرداری اینترنتی

نحوه شکایت از کلاهبردار اینترنتی

امروزه استفاده از فضای مجازی و اینترنت در زندگی اکثر مردم تبدیل به امری روزمره و حیاتی شده و انجام بسیاری از امور از برقراری ارتباطات اجتماعی گرفته تا مبادلات مالی، در این بستر به وقوع می‌پیوندد.

به موازات مزایای بی‌شماری که فضای مجازی و اینترنت در تسهیل فعالیت‌ها دارد، جرایم بسیاری نیز در بستر فضای مجازی مانند اینستاگرام، واتس‌اپ، تلگرام و سایر پلتفرم‌ها ارتکاب می‌یابند.

از جمله شایع‌ترین جرایمی که در فضای مجازی شاهد آن هستیم جرم کلاهبرداری اینترنتی است که مجرمان با شگرد‌هایی متنوع و جدید مانند فروش ارز‌های دیجیتال تقلبی یا سرقت اطلاعات حساب بانکی، ضرر‌های زیادی به شهروندان وارد می‌کنند.

در این مطلب نحوه شکایت، میزان مجازات و سایر زوایا حقوقی جرم کلاهبرداری اینترنتی را بررسی خواهیم کرد.

سوالات مرتبط