کلاهبرداری اینترنتی در فارکس توسط آرمان

سلام خسته نباشید. من یکی دو سالی بود که پیج اینستاگرامی آرمان فارکس (armanfxgroup) که سایتش هم armanfx.com هست رو دنبال می‌کردم و ایشون در مورد معاملات پرسودی که انجام می‌داد و درآمد زیادش خیلی تبلیغ می‌کرد و می‌گفت به روش کپی ترید می‌تونه سود زیادی به دست بیاره و معاملاتش خیلی دقیقه و می‌شه ماهیانه سه تا هفت درصد سود بدست آورد. منم اعتماد کردم و هزار و پونصد دلار بهشون دادم اما ایشون به نحوی عمل کرده که تمام سرمایه من کال شده و من ضرر کردم. می‌خواستم بدونم آیا من می‌تونم به جرم کلاهبرداری ازشون شکایت کنم؟

یک پاسخ

  1. با سلام. هرگونه فعالیت در فارکس مطابق ماده 49 قانون بازار اوراق بهادار جرمه و ایشون به هرحال تحت این عنوان قابل تعقیبه. مطابق بند یک این ماده: هر شخصی که بدون رعایت مقررات این قانون تحت هر عنوان به فعالیت‌هایی از قبیل کارگزاری، کارگزار/ معامله‌گری، یا بازارگردانی که مستلزم اخذ مجوز است مبادرت نماید یا خود را تحت هر یک از عناوین مزبور معرفی کند (به حبس تعزیری از یک ماه تا شش ماه یا جزای نقدی معادل یک تا سه برابر سود به دست آمده یا زیان متحمل نشده یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد).
    در خصوص اینکه آیا ایشون مرتکب کلاهبرداری شده یا خیر بستگی به این داره که در فرآیند فعالیت‌هاشون اقدام به جعل، مانور متقلبانه و.. کرده‌ یا خیر. در واقع برای احراز جرم کلاهبرداری باید یک سری شرایط وجود داشته باشه و صرف ضرر کردن نمی‌تونه کلاهبرداری ایشون رو اثبات کنه.
    با توجه به سوال شما بنظر می‌رسه این اقدام بیشتر در قالب یک مسئله‌ی حقوقی قابل طرح باشه و در صورتی که ثابت بشه ایشون در انجام معاملات مصلحت شما رو رعایت نکرده یا در فرآیند معاملات دچار تقصیر شده باشه، بشه ازشون خسارت دریافت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه

برای گرفتن مشاوره تخصصی در مورد مسائل تخصصی حقوقی همین حالا وقت مشاوره رزرو کنید.
سایر راه های ارتباطی:

مقالات مرتبط

واخواست سفته

واخواست سفته

اسناد تجاری یکی از مهم‌ترین وسایل گردش سرمایه در بین تجار و غیرتجار می‌باشند. در قديم رسم بر اين بود که

سوالات مرتبط