چگونه شکایت خود را در پلیس فتای مشهد ثبت کنیم؟

پلیس فتا مشهد

شاید تجربه‌ی ناخوش‌آیندِ یک خرید اینترنتی ناموفق را داشته باشید یا ممکن است برایتان پیش آمده باشد که حسابِ کاربری‌تان در شبکه‌های اجتماعی یا پیام‌رسان‌ها هک شود، در این زمان اولین مرجعی که برای دادخواهی و حل مشکل به ذهن‌تان می‌رسد، حتما پلیسِ فتاست.

نیروی پلیسی که با نیروهای انتظامی سنتی فرق دارد و ما ماشین و مامورانش را در خیابان‌ها نمی‌بینیم. همین امر ممکن است باعث شود احساس کنیم که از ما دور است و راه دسترسی به آن دشوار.

اما واقعیت کاملا برعکس این است؛ پلیس فتا به سرعت و بسیار آسان در دسترس شماست!

در این مطلب سعی داریم تا با معرفیِ پلیسِ فتا، آموزش شیوه‌ی شکایت در آن و معرفی شعبه‌ پلیسِ فتا در مشهد، تا حد ممکن از ابهامِ این موضوع کم کنیم. به این منظور مطالب زیر را یک به یک پی خواهیم گرفت.

پلیس فتا

تشکیلِ «پلیسِ فضای تولید و تبادل اطلاعات» که به اختصار پلیسِ فتا نامیده می‌شود را شاید بتوان واکنشِ پلیس به گسترشِ روزافزونِ نقش اینترنت در زندگی مردم ایران دانست.

پیش از این نهادی تحت عنوان «اداره مبارزه با جرایم خاص و رایانه‌ای پلیسِ آگاهی ناجا» در این حوزه فعالیت داشت. پلیس فتا، در بهمن ماه سال 1389، به دستور فرمانده وقت نیرویِ انتظامی به عنوان یک فرماندهی مستقل آغاز به کار کرد. امروزه پلیس فتا وظایف مهمی در راستای تامین امنیت فضای مجازی به عهده دارد.

وظایف پلیس فتا چیست؟

در سایت رسمی پلیس فتا شرح وظایف این نهاد بدین صورت بیان شده:

 1. ایجاد امنیت و کاهش مخاطرات برای فعالیت‌های علمی، اقتصادی، اجتماعی در جامعه‌ اطلاعاتی
 2. حفاظت و صیانت از هویت دینی و ملی
 3. مراقبت و پایش از فضای تولید و تبادل اطلاعات، با هدف پیشگیری از تبدیل شدن این فضا به بستری برای انجام فعالیت‌های غیرقانونی
 4. ممانعت از تعرض، به ارزش‌ها و هنجارهای جامعه

همانطور که مشاهده می‌کنید شرح وظایف پلیس فتا با زبانی غیر تخصصی بیان شده و حتی تا حدی ناقص نیز می‌باشد. در سال‌های بعد از تشکیل پلیس فتا و همزمان با تصویب قوانینی چون، قانون جرایم رایانه‌ای و دیگر قوانین خاص مربوط به این حوزه، شرح وظایف پلیس فتا نیز در عمل دقیق و تخصصی شد. امروزه می‌توان وظایف پلیس فتا را به شرح زیر بیان کرد:

 1. جلوگیری و مبارزه با کلاهبرداری، سرقت و جعل رایانه‌ای و اطلاع‌رسانی در مورد روش‌های آن‌ها
 2. جلوگیری و مبارزه با هک و دسترسی غیر مجاز به داده‌ها تخریب و اخلال در آن‌ها
 3. مبارزه با جرایم سازمان‌یافته رایانه‌ای
 4. تامین امنیت تاسیسات حیاتی کشور از حمله‌های سایبری
 5. جلوگیری و مبارزه با جرایمِ مخلِّ بانکداری الکترونیک
 6. مبارزه با تولید و آموزشِ بدافزارها یا نرم‌افزارهای ارتکابِ جرایم سایبری
 7. انجام تحقیقات مقدماتی در جرایم رایانه‌ای و فضای مجازی 

شاید بتوان گفت که وظیفه‌ی بسیار مهمِ انجام تحقیقات مقدماتی از زمان تشکیل دادسراهای تخصصی جرایم رایانه‌ای [لینک به دادسرای جرایم رایانه‌ای] بر عهده‌ی پلیس فتا قرار گرفته است. همانطوری که نیروی انتظامی به عنوان ضابط دادگستری در جریان تحقیقات مقدماتی نقش مهمی دارد، پلیس فتا نیز در مورد جرایم رایانه‌ای نقش ضابط را ایفا می‌کند. علاوه بر این وظایف که گفته شد، خدماتِ مهم و متنوعی نیز در وب سایت پلیس فتا در دسترس است.

چه خدماتی از طریق وبسایت پلیس فتا ارائه می‌شود؟

وب سایت رسمی پلیس فتا به نشانی https://cyberpolice.ir/ حاوی خدمات و اطلاعات جامعی در حوزه فضای مجازی است. شما می‌توانید با مراجعه وب سایت پلیس فتا از امکانات زیر بهره‌مند شوید:

 1. آخرین اخبار و اطلاعات از اقدامات پلیس فتا
 2. دریافت آموزش‌هایی در مورد فضای مجازی و حفظ امنیت در این فضا
 3. دریافت ویدیو، پادکست و عکس‌نوشته در مورد مسائل مربوط به فضای مجازی و جرایم رایانه‌ای
 4. مشاوره با کارشناسان پلیس فتا در زمینه‌های مختلف مانند نظام وظیفه.
 5. استعلامِ نماد فروشگاه‌های اینترنتی
 6. استعلام نمره منفی گواهی‌نامه
 7. ثبت شکایت

از میان این خدمات، شاید ثبت شکایت یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین‌ها باشد. به همین دلیل در ادامه به صورت جداگانه به آن خواهیم پرداخت.

چگونه می‌توانیم از طریق پلیس فتا شکایت خود را ثبت کنیم؟

می‌دانید که امروزه برای ثبت شکایت باید از طریق دفاتر خدمات قضایی یا درگاه الکترونیک خدمات قضایی به نشانی https://adliran.ir/ اقدام کنید. اما همانطوری که همچنان راه شکایت از طریق کلانتری‌ها باز است، در مورد جرایم رایانه‌ای نیز می‌توانید از طریق وب‌ سایت پلیس فتا شکایت خود را ثبت کنید.

توجه داشته باشید که پلیس فتا یک نهاد قضایی نیست و ثبت شکایت از این طریق شما را از مراجعه به دادسرا بی‌نیاز نمی‌کند. پلیس فتا پس از دریافت شکایت شما اقدام به جمع‌آوری مدارک و رسیدگی می‌نماید و سپس پرونده را برای رسیدگی قضایی و پس از آن صدور حکم به دادسرای صالح ارجاع می‌دهد. توجه داشته باشید که برخی شهرها مانند تهران و مشهد دارای دادسرای تخصصی جرایم رایانه‌ای می‌باشند.

برای ثبت شکایت در وب سایت پلیس فتا:

 1. ابتدا باید به نشانیِ https://cyberpolice.ir/ مراجعه نمایید.
 2. سپس از قسمت خدمات الکترونیکی، گزینه‌ی ثبت گزارش مردمی را مطابق تصویر انتخاب کنید.
 1. در این مرحله برای ثبت اطلاعات خود وارد بخش ثبت نام/ورود بشوید.
 1. اگر در سامانه حساب کاربری ندارید باید اقدام به ثبت نام کنید.
 2. پس تکمیل ثبت نام می‌توانید از گزینه‌های پیش رو، گزارش تخلف مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 1. در این مرحله باید کادرهای مورد نظر فرم ثبت شکایت را با اطلاعات صحیح تکمیل کنید.

در انتها لازم است مجددا یادآوری کنیم که ثبت شکایت در پلیس فتا به معنی ثبت شکایت کیفری نیست و برای آن شما همچنان نیازمند ثبت شکایت از طریق دادسرا یا دفاتر خدمات قضایی هستید. به جهتِ پیچیدگی‌های مسائل حقوقی، به خصوص جرایم رایانه‌ای و فضای مجازی، سعی کنید از همراهی وکیل جرایم رایانه‌ای بهره‌ ببرید.

وکیل سعید نجات‌زادگان، وکیل پایه یک دادگستری در مشهد می‌تواند برای رسیدن به نتیجه به شما کمک نماید.

دفتر پلیس فتای مشهد کجاست؟

پلیس فتا علاوه بر وب سایت خود، شعبه‌هایی در شهرهای مختلف کشور نیز دارد. در مشهد مقدس نیز چهار دفتر پلیس فتا مستقر است.

 1. پلیس فتا منطقه مشهد: ابتدای خیابان پیروزی – قبل از میدان شهید کاوه – حدفاصل دانشکده شهید منتظری و پلیس آگاهی – پلیس فتا استان خراسان رضوی. تلفن: 05121825419 و 096380
 2. پایگاه یکم پلیس فتای مشهد: بلوار حر کلانتری 27 شهید رجایی. تلفن: 05133724554
 3. پایگاه دوم پلیس فتای مشهد: اول بلوار پیروزی ، بعد از میدان شهید کاوه جنب دانشکده شهید منتظری پایگاه دوم. تلفن: 05138798443
 4. پایگاه سوم پلیس فتای مشهد: میدان سپاد – بعد از پارک ساحلی آفتاب – کانتری سپاد – طبقه دوم. تلفن: 05137119290

دفاتر پلیسِ فتای مشهد با ارجاعِ دادسرای فضای مجازی و شهرسازیِ مشهد، اقدامات مورد نیاز در مرحله تحقیقات مقدماتی پرونده‌ها را انجام می‌دهند.

جمع‌بندی

با توجه به نقش فزاینده‌ی فضای مجازی و به تبع آن رشد جرایمی که در این فضا به وقوع می‌پیوندند، نقش‌آفرینیِ پلیسِ فتا به عنوان نیروی انتظامی متخصص در این زمینه اجتناب‌ناپذیر می‌نماید. پلیس فتا با بر عهده گرفتنِ وظایف مهم و همچنین ارائه خدمات کاربردی سعی کرده تا فضای تولید و تبادل اطلاعات را برای کاربران کشور امن و کارآمد کند.

سوالات و نظرات
سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

140 پاسخ

   1. السلام علیکم جعفر **** هستم مشهد زندگی میکنم داخل تلگرام سایتی هست به نام کوثر الدین
    ##########
    رحمت ****** زاده
       حتما از فیش انتقالی عکس گرفته شود بدون عکس فاقد اعتبار است) این را چگونه بفهمیم که کلاهبردار نیست

    1. با سلام. متاسفانه سوال شما مبهم است و قابل فهم نیست. اما تا زمانی که مطمئن نشده‌اید، به حساب معرفی شده توسط شخصی که نمی‌شناسید، در شبکه‌های اجتماعی واریز نداشته باشید. موفق باشید.

     1. با سلام. شماره تلفن پلیس فتا ۰۹۶۳۸۰ می‌باشد.
      آدرس و تلفن دفاتر پلیس فتا در استان خراسان رضوی بستگی به شهر داشته و متفاوت می‌باشد.

    2. در تلگرام به عنوان سرمایه دو برابر گول خوردم و هشتاد میلیون واریزکردم. الان میشه کاری انجام داد یا نه؟
     شما میتونید پیگیری کنید یا نه…الان هم بصورت دائم درحال فعالیت هستن

     1. با سلام. با توجه به مبلغی که از شما کلاهبرداری شده توصیه می‌شود از طریق وکیل جرایم سایبری موضوع را پیگیری کرده و اقدام به طرح شکایت نمایید.

    3. سلام. من یک آگهی تو دیوار دیدم بهش پیامک دادم و سوء تفاهم پیش اومد و مقداری بحث شد. طرف بلافاصه اسم و ادرس منو پیدا کرد. این چطوری ممکنه؟ ایا میشه به این خاطر شکایت کنم؟

     1. با سلام. در برنامه دیوار نام و موقعیت مکانی (لوکیشن) کسانی که آگهی درج می‌کنند قرار داده می‌شود. شما می‌توانید مشکل را از طریق پشتیبانی دیوار پیگیری نمایید اما روش پیدا کردن این مشخصات را نمی‌توان بطور قطع مشخص کرد.

   2. سلام فردی موتور از قیمت بالاتر داده و باوسایلاتی خراب که خودم عوض کردم به من داده ۲ تومن دسته من داره تا سند به نام بزندو۱۹ میلیون پانصد هزارگرفته خانوادگی زنگ زدیم بهش ولی گفتیم بیا موتور را ببر پول وخرج کرد رابده گفت باشه ولی الان گوشی را جواب نیده چه کنیم ممنون از گشتی سوال کردم گفت لایه خدارو مو قوفه می‌خورد حالا شما یک روش خوب به من دهید

    1. سلام عرض ادب یکی هر۳روز ساعت ۷،۳۰شب زنگ می زنه شمارش خصوصی می یوفته منم جواب نمی دم گفتم جواب بدم حتمن حسابم خالی می کنن به نظرتون چکار کنم ممنون از راهنمای تون

     1. با سلام. امکان هک حساب صرفا از طریق تماس تلفنی امکان نداشته و باید اقدامات دیگری مثل داشتن اطلاعات حساب، انجام عملیات بانکی و.. صورت گیرد. توصیه می‌شود شماره را مسدود کنید.

     2. سلام خسته نباشید، ببخشید من تو تلگرام، کانالی هست برا وام، اول گفتن دو تومن، بهد گفتن پنج میلیون و سیصد واریز کن تا وامت واربز بشه، من هم واریز کردم، باز الان میگه 7تومن واربز کن، تا وامت آزاد بشه، میگه این مبلغ رو پلیس فتا فرستاده برا ازاد کردن وام، میخواستم ببینم چجوری میتونم مطمعن بشم، که این کانال درسته و حرفشون درسته، چون جواز از اتحادیه دارن، ممنون میشم راهنمایی کنید

     3. با سلام. این مورد بسیار مشکوک به کلاهبرداری می‌باشد. توصیه می‌شود مبلغ بیشتر واریز نکرده و مورد را به پلیس فتا گزارش دهید.

    1. با سلام. می‌تونید سوالتون رو همینجا مطرح کنید تا راهنماییتون کنم.

     1. سلام من سه تا گوشی دارم هر سه تا هم شدن چند ماهه
      اول شمارمو پخش کردن در گروه های خراب و صیغه یابی بعد تلکرامم و هک کردن بعد ایمیل و کل گوشی
      تا الان شماره مدل سیزده تا مدل گوشی درآوردم از طریق عکس هام
      می‌خوام شکایت کنم هرچقدرم خرجش باشه تقبل میکنم رو جفت چشم هام
      این ها آبروی منو بردن ب تک تک مخاطب هام پیام دادن مزاحمت ایجاد کردن آبروی منو بردن مدام اینترنت و شارژ پولی گوشیم و تموم میکنن خسته شدم از بس صبوری کردم و گفتم اشکال ندارد تمومش میکنن طرف هرکسی هست بالاخره کاراشو تموم می‌کنه اما دیدم بدتر شده … کمکم کنید الان کجا باید بیام قلبم داره وابسته بخداقسم ب امام رضا قسم قلبم درد می‌کنه ابرو پیش خانواده و فامیل نمونده برام
      کمکم کنید توروخدا

     2. با سلام. بابت اتفاقی که برای شما پیش آمده بسیار متاسفم. توصیه می‌شود جهت پی‌گیری قضیه و طرح شکایت به همراه ادله و مدارک خود به وکیل متخصص جرایم رایانه‌ای مراجعه نمایید.

    1. با سلام. ممنون از همراهی شما. ادرس پایگاه چهارم پلیس فتای مشهد: مشهد – قاسم آباد – طبقه فوقانی کلانتری قاسم آباد. تلفن:۰۵۱۳۶۲۳۸۷۴۲

   3. سلام و خسته نباشید. ـ
    از طریق سایت دیوار یک محصول خریداری کردم هزینه هم زدم واسشون ولی میگن نیومده ب حساب ما عکس فیش پرداختی هم دارم.
    الان باید چیکار کنم من دقیقا؟

    1. با سلام. انتقال وجه با توجه به نوع انتقال، ساعت انتقال و.. ممکن است با تاخیر مواجه باشد. در صورتی که از مدت زمان معمول انتقال وجه گذشت و همچنان ادعا کردند پولی به حسابشان واریز نشده می‌توانید حضوری از بانک پیگیری نماییید. اگر بانک هم انتقال وجه را تایید کرد دیگر ادعای عدم دریافت وجه پذیرفته نبوده و در صورت عدم پاسخگویی ممکن است با کلاهبرداری طرف باشید.

     1. سلام من ازهیچی خبرنداشتم. ازکارت من کلاهبرداری کردن. الان کارتم رو مسدود کردن. من نمیدونم پولی ک برای من ریختن برای کی ریخته شده. چکارکنم؟

     2. با سلام. شما می‌توانید به بانکی که در آن حساب داشتید مراجعه کرده و نام مرکز پلیس فتایی که دستور مسدودی به بانک را صادر کرد دریافت کنید. سپس با مراجعه حضوری به پلیس فتا می‌توانید از علت دقیق مسدودی آگاه شوید و اقدامات لازم را بر اساس آن انجام دهید.

   4. سلام خسته نباشید
    چند هفتس تلفنم هک شده و میشناسم چه کسی هس ، با تماس به پلیس فتا و دادن شماره تلفن میشه پیگیری و رفع مشکل کرد؟ یا باید حتما به دفاتر پلیس فتا برم؟
    ممنون میشم جواب بدین

    1. با سلام. شما می‌تونید با پلیس فتا (به شماره 096380) تماس بگیرید و مسئله رو پیگیری کنید.

  1. سلام فردی موتور از قیمت بالاتر داده و باوسایلاتی خراب که خودم عوض کردم به من داده ۲ تومن دسته من داره تا سند به نام بزندو۱۹ میلیون پانصد هزارگرفته خانوادگی زنگ زدیم بهش ولی گفتیم بیا موتور را ببر پول وخرج کرد رابده گفت باشه ولی الان گوشی را جواب نیده چه کنیم ممنون از گشتی سوال کردم گفت لایه خدارو مو قوفه می‌خورد حالا شما یک روش خوب به من دهید

   1. با سلام و احترام. به موجب ماده 422 قانون شما با استناد به خیار عیب حق فسخ معامله را دارید. همچنین می‌توانید به جای فسخ معامله، مطالبه‌ی تفاوت قیمت کالای صحیح با کالای معیوب را بکنید. منتها نکته‌ی بسیار مهم این است که خیار عیب پس از علم به آن فوری می‌باشد. بنابراین، با توجه به اطلاع شما از وجود چنین حقی باید در اولین فرصت، مراتب را از طریق اظهارنامه حقوقی به اطلاع فروشنده برسانید. در صورتی که ایشان از فسخ معامله خودداری نمود، شما می‌توانید با تنظیم دادخواست تایید فسخ قرارداد و ثبت آن در دفاتر خدمات قضایی از طریق دادگاه حقوقی فرد مقابل را ملزم به فسخ قرارداد نمایید. توجه کنید که زمان شروع فوریت کشف خیار برای شما آغاز گردیده و سریعا باید اظهارنامه رسمی خواسته خود را به خوانده ابلاغ کنید چراکه اگر از زمان آگاهی شما بگذرد و فوریت عرفی رعایت نگردد و اقدامی صورت نگیرد، خیار عیب برای فسخ معامله ساقط می‌شود و حق مطالبه تفاوت قیمت نیز از بین می‌رود.
    در صورتی که مایل به فسخ قرارداد نبوده و فقط خواهان تنظیم سند هستید نیز باید ابتدا طی یک اظهارنامه از فروشنده بخواهید که برای تنظیم سند رسمی انتقال مالکیت در زمان مشخص در دفترخانه‌ی مشخص‌شده حاضر شود. در این صورت نیز اگر بدون دلیل موجهی فروشنده در زمان مقرر در دفترخانه حاضر نشد، گواهی عدم حضور را از دفترخانه دریافت کرده و با مدارک خود به دفتر خدمات قضایی رفته و دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی را به طرفیت فروشنده تنظیم کنید.

    1. سلام خیلی ببخشید من هیچ مدرکی بابت اثباتش ندارم ولی یه عده افراد بخاطر پول امنیت منو به‌خطر انداخته و به حریم شخصی من تعرض کردن وفیلم زنده‌گی شخصی منو منتشر می‌کنند فک کنم تو منطقه ماجاسوس هستش و واقعا به کمک تون نیاز دارم 🙏🙏

     1. با سلام. در صورتی که مورد تهدید قرار گرفته‌اید یا فیلم شما توسط اشخاصی منتشر می‌شود می‌توانید علیه ایشان شکایت تنظیم نمایید.
      ماده 669 قانون مجازات اسلامی در خصوص جرم تهدید مقرر می‌دارد:
      “هرگاه کسی دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یا ضررهای نفسی یا شرفی یا مالی و یا به افشاء سری نسبت به خود یا بستگان او نماید، اعم از این که به این و‌اسطه تقاضای و‌جه یا مال یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را نموده یا ننموده باشد به مجازات شلاق تا 74 ضربه یا زندان از یک ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.”
      همچنین انتشار فیلم خصوصی مطابق ماده 745 قانون مجازات اسلامی (ماده 17 قانون جرایم رایانه‌ای) جرم می‌باشد. این ماده بیان می‌دارد: “هرکس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از بیست میلیون (20/000/000) ریال تا صد و پنجاه میلیون (150/000/000) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.”

  2. سلام من یه آموزش خریدم اینو بدوستم دادم الان طرف شکایت کرده از دادسرا نامه اومده خونمون عوض کردیم متوجه نشدم از دادسرای تهران تماس گرفتن گفتن خسارت پرداخت میکنی حدود ۷۵۰ گفتم اره گفتن زنگ میزنیم تا الان تماس نگرفتن الان من باید دادسرای مشهد برم چیکار کنم تماس نگرفتن مجدد در ضمن اون شخص حسابمم مسدود کرده نمیدونم چرا

   1. با سلام. در صورت نیاز به حضور برای شما ابلاغیه صادر می‌شود. صدور ابلاغیه نیز از طریق پیامک به اطلاع شما خواهد رسید.

  3. سلام این شماره تلفن ها مال خانمی هست که ازمردم اخاذی و کلاهبرداری میکنه. نمدونستم باید کجا ثبت کنم .xxxx و این شماره xxxx. به اسم دوستی میگن پول بزنید به این شماره حسابxxx و بعد پولتو میخورن و پاسخگو هم نیستن

  4. سلام من وام فوری تو تلگرام بود که فیلم رضایت هم گذاشته یه مبلغی از من گرفتن ولی دروغ بود هنوز هم فعالیت داره میخوام اعلام کنم بقیه اون افراد گروه گول نخورند چگونه باید شکایت کنم

   1. با سلام. برای طرح شکایت می‌توانید از طریق دفاتر خدمات قضایی اقدام کنید. همچنین می‌توانید کلاهبرداری اینترنتی را به پلیس فتا (به شماره: 096380) اطلاع دهید.

 1. با سلام نزدیک به یک هفته هست که من شکایت مبنی بر برداشت غیر مجاز توسط هکر از حسابم رو دادم به مبلغ ده میلیون تومان پس از یک هفته پیگیری پلیس فتای مشهد میگه پس از گذشت یک ماه تا 45 روز انشالله در سامانه ثنا خبرتون میکنیم تو رو خدا بگین من چیکار کنم

  1. با سلام و احترام، بله، نیاز هست تا منتظر باشید. طی کل فرایند قضائی (ارائه پاسخ پلیس فتا، دادسرا، دادگاه بدوی، تجدیدنظر) معمولاً بین 6 الی 18 ماه زمان می‌برد. موفق باشید.

   1. پس بهترین کار تو ایران کلاهبرداری است و این موضوع را کلاهبرداران خبر دارند و راحت اقدام به کلاهبرداری مینمایند و کشور شده پر از کلاهبردار و شیاد چون با این همه زمان فرایند شکایت کلاهبرداران ایمن هستند

  2. سلام خسته نباشید
   من یک مشکل دارم فردی از اصفهان از من کبوتر خریده از تمام فیلم هاش و کلیپ هاش فیلم دارم داخل اینستاگرام فعالیت میکنم طرف از روز اول هر چی گفته ما قبول کردم و هیچی نگفتم الان ما رو مقصر کرده و هی فحاشی میکنه و هی مزاحمت درست میکنه آیا اگه برم شکایت کنم بخاطره اینکه بهش کبوتر فروختم و هر سازی زده من رقصیدم به شکایتم رسیدگی میشه

   1. با سلام. طرح شکایت نیاز به ارائه ادله و مدارک داشته و شما باید بتوانید از طریق این دلایل اثبات کنید شخص برای شما ایجاد مزاحمت کرده و توهین و فحاشی می‌کند. سایر مسائل بین شما ارتباطی به روند رسیدگی پرونده ندارد.

 2. لطفا من را راهنمایی کنید سرمایه گذاری در سایت ساخت و ساز آپارتمان و برج انجام داده ام مبلغ 90 میلیون تومان ولی پاسخ گو نیستند.

  1. باسلام. بهتر است پیش از سرمایه‌گذاری در یک سایت اینترنتی حتما از صحت وجود و ثبت شرکت و اعتبار آن مطمئن شده و با قرارداد معتبر و بصورت حضوری اقدام به سرمایه‌گذاری نمایید چراکه احتمال سوءاستفاده و کلاهبرداری از این طریق بسیار زیاد است.
   برای طرح شکایت از سایت مذکور می‌توانید به سه روش اقدام نمایید: سایت ای‌نماد، پلیس فتا یا طرح شکایت در مراجع قضایی.
   در صورتی که وبسایت موردنظر دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد و یا از اتحادیه مجوز گرفته باشد، می‌توانید به سامانه نماد اعتماد الکترونیکی به آدرس enamad.ir مراجعه کرده و با کلیک بر گزینه‌ی “ورود به سامانه ثبت شکایت”، جهت ثبت شکایت از سایت مربوطه اقدام نمایید.
   روش دیگر طرح شکایت از طریق پلیس فتا می‌باشد. شما می‌توانید از طریق وبسایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.gov.ir و یا تماس با شماره‌‌ی 096380 اقدام به طرح شکایت از وبسایت مذکور نمایید.
   راه سوم شکایت کیفری به جرم کلاهبرداری اینترنتی است که باید با در دست داشتن مدارک خود به دفتر خدمات قضایی مراجعه کرده و شکایتتون رو ثبت کنید.
   با توجه به مبلغ کلاهبرداری توصیه می‌شه برای طرح و پیگیری شکایت کیفری از یک وکیل جرایم رایانه‌ای کمک بگیرید.

  2. سلام می خوام کانال کلاهبرداری تو تلگرام رو معرفی کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

   1. با سلام. در صورتی که از ادعای خود اطمینان دارید می‌توانید به پلیس فتا گزارش دهید. توجه کنید اگر بخاطر این ادعا به جرم افترا ازتون شکایت طرح بشه باید ادعای خودتون رو ثابت کنید در غیر این صورت مطابق ماده 697 قانون مجازات اسلامی به مجازات جرم افترا محکوم می‌شوید.
    مطابق این ماده:”هرکس به وسیله اوراق چاپی یا خطی یا به وسیله درج در روزنامه و جرائد یا نطق در مجامع یا به هر وسیله دیگر به کسی امری را‌ صریحاً نسبت دهد یا آن‌ها را منتشر نماید که مطابق قانون آن امر جرم محسوب می‌شود و نتواند صحت آن اسناد را ثابت نماید جز در مواردی که‌ موجب حد است به جزای نقدی درجه شش محکوم خواهد شد.
    تبصره – در مواردی که نشر آن امر اشاعه فحشا محسوب گردد هرچند بتواند صحت اسناد را ثابت نماید مرتکب به مجازات مذکور محکوم خواهد شد.”

  3. تو سایت دیوار کار در منزل زده کار بسته بندی گیاهان دارویی بهم گفت تو روبیکا یا ایتا یا تلگرام یه شماره دادکه باید دستگاه لیبل زن از شرکت بگیرید منم چون مبلغ ۲۴۸ تومن براش واریز کردم گفت چهارشنبه کار میرسه چهارشنبه شد خط شو خاموش کرد ومیدونم من تنها گول این اقا رو نخوردم کلاهبر هستش میخوام بقیه مثل من نشن باید چیکار کنم

   1. با سلام. جهت پیگیری کلاهبرداری اینترنتی می‌توانید در سایت پلیس فتا کلاهبرداری اینترنتی را گزارش کنید. آدرس وبسایت پلیس فتا: https://cyberpolice.gov.ir/.
    توجه نمایید که امروزه کلاهبرداری اینترنتی یکی از جرایم شایع در فضای مجازی می‌باشد. به همین خاطر توصیه می‌شود مقاله‌ی “کلاهبرداری اینترنتی” ما را مطالعه بفرمایید: https://snejatzadegan.com/internet-fraud/

 3. سلام وقت بخیر
  بنده از شخصی اشتراک تهیه کردم اما ایشون بدون اجازه اطلاعات اشتراک بنده رو حذف کردن و اطلاعات جدید اضافه کردن میتونم شکایت کنم

  1. با سلام. برای پاسخ کامل به سوال شما باید دید تهیه‌ی چه اشتراکی منظور شماست و اینکه آیا با تغییر اطلاعات، مالی توسط ایشان دریافت گردید یا خیر.
   در صورتی که ایشان با وارد کردن، ایجاد یا تغییر اطلاعات مالی برده باشند، مثلا از اشتراکی که متلعق به شماست بهره‌برداری کرده باشند، ممکن است بتوان به ارتکاب کلاهبرداری رایانه‌ای از ایشان شکایت نمود. مطابق ماده 741 قانون جرای رایانه‌ای: “هرکس به طور غیرمجاز از سامانه های رایانه ای یا مخابراتی با ارتکاب اعمالی از قبیل وارد کردن، تغییر، محو، ایجاد یا متوقف کردن داده‎ ها یا مختل کردن سامانه، وجه یا مال یا منفعت یا خدمات یا امتیازات مالی برای خود یا دیگری تحصیل کند علاوه بر رد مال به صاحب آن به حبس از یک تا پنج سال یا جزای نقدی از پنجاه میلیون (۵۰/۰۰۰/۰۰۰) ریال تا دویست و پنجاه میلیون (۲۵۰/۰۰۰/۰۰۰) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.”

 4. عرض سلام و خداقوت خدمت همکاران پرتلاشم
  مدتی هست در خیابان احمدآباد مشهد تردد ماشینهایی با سرنشینانی که دستگاههایی در دست دارند که قابلیت اختلال و هک کردن گوشیهارا دارد دیده میشود
  لطفا سریعا پیگیری بفرمایید که برای اهالی محل مشکلاتی را بوجود آورده اند
  سپاسگزارم

 5. اگر برای خرید فیلتر شکن از سایت پرداختی انجام داده باشیم ، بعد پشتیبانی پاسخ گو نباشه ، میشه شکایت کرد ؟

  1. با سلام. در صورتی که نسبت به خرید فیلترشکن خود رضایت ندارید می‌توانید به سامانه‌ی “اتحادیه صنف فناوران رایانه” به آدرس https://www.itunion.ir//website/fa/ مراجعه کرده و شکایت خود را ثبت نمایید.

 6. سلام وقت بخیر یک کلاهبردارانی در اینستا هستند که میگن شما به ما پول بدید ما براتون در سایت های شرط بندی بازی کنیم و سودشو بهتون میدم دوست من هم اعتماد کرده و به اون شخص پول داده و اون شخص بعد از چند ساعت پیام داده و گفته باید اول سود مارو واریز کنی
  و حالا دوستم شماره کارت طرف رو داره آیا میشه کاری کرد؟

  1. با سلام. شما می‌تونید در سایت پلیس فتا http://www.cyberpolice.ir شکایت خودتون رو ثبت کنید یا با شماره‌ی پلیس فتا: 096380، تماس بگیرید.
   البته در صورتی که مبلغ پرداخت بالاست پیشنهاد می‌شه از طریق یک وکیل شکایتتون رو از طریق مراجع قضایی تنظیم و پیگیری کنید چراکه پلیس فتا فقط اقدام به تحقیقات می‌کنه و رسیدگی‌ قضایی صورت نمی‌گیره.

 7. سلام من خرید اینترنتی کردم بعد واریز گفتن ک محصولی ک سفارش دادم تموم شده و ب اجبار مجبور شدم ی محصول دیگه سفارش بدم بعد۱۵روز تازه ارسال کردن سفارشمو هرچی خواهش کردم پیام گذاشتم ک کد رهگیری رو بدین ندادن حتی گفتم اگه کدرهگیری نمیدین خودتون پیگیری کنین ک باز گوش نکردن بعد۱۸ روز بعد تازه کد رهگیری فرستادن و پیگیری کردن ک مرسوله رسیده مونده تو اداره پست و مرجوع شده دوباره ی پول دیگه بزن تا بسته رو بفرستن میگم محصول نمیخوام پولمو بدین یا هزینه ارسالو شما بدین چون شما کم کاری کردین دیگه جوابگو نیس شماره کارت و اسم طرف رو دارم چجوری میشه پولمو پس بگیرم توروخدا واضح جوابمو بدین
  ممنون

  1. با سلام و احترام. از آنجایی که رسیدگی به شکایت در مراجع قضایی امری زمان‌بر و هزینه‌بردار می‌باشد، اقدام به شکایت قضایی از این فروشنده به شما توصیه نمی‌شود و بهتر است با پرداخت هزینه‌ی ارسال، کالای خود را دریافت نمایید.
   با این حال به دلیل عدم انجام تعهدات قراردادی و عدم تحویل کالا توسط فروشگاه اینترنتی مذکور، در صورتی که این فروشگاه دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد می‌توانید به سایت اینماد به نشانی https://enamad.ir/ مراجعه کرده و در قسمت “مصرف کنندگان”، بر گزینه‌ی “سامانه شکایت از کسب و کار” کلیک نمایید و شکایت خود را در این سامانه ثبت کنید.

 8. سلام من با ی سایت تو تلگرام آشنا شدم ک اد زدن بود گفتن اد بزنید بعد مبلغ میلی ن پول بهتون میدم بعد ک اد زدم گفتن ک مبلغ 500 هزار تومان واریز کنید باز واریز ک انجام دادم گفتن باید 800 واریز کنی اونم انجام دادم باز گفتن 1340 واریز کنید انجام دادم حالا باید چیکار کنم

  1. با سلام. موردی که برای شما پیش اومده کلاهبرداری اینترنتی هست. شما می‌تونید در سایت پلیس فتا http://www.cyberpolice.ir شکایت خودتون رو ثبت کنید یا با شماره‌ی پلیس فتا: 096380، تماس بگیرید. البته امکان طرح شکایت قضایی هم برای شما فراهمه که باید مدارکتون رو برای طرح شکایت همراه خودتون به دفتر خدمات قضایی ببرید و اونجا ثبت شکایت کنید.

 9. سلام وقت بخیر من با یک پیج به مشکل خوردم در اینستاگرام و بهشون گفتم که از عکسام واسه پیجشون استفاده نکنن اول منو بلاک کردن و حالا دارن عکس هام پست میکنن بدون اجازه البته که عکاس هستن من میتونم ازشون شکایت کنم؟

  1. با سلام. انتشار عکس یا فیلم شما بدون رضایتتون مطابق ماده 745 قانون مجازات اسلامی جرم می‌باشد. طبق این ماده “هرکس به وسیله سامانه‎ های رایانه‎ ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از بیست میلیون (۲۰/۰۰۰/۰۰۰) ریال تا صد و پنجاه میلیون (۱۵۰/۰۰۰/۰۰۰) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.”
   البته اگر توافقی بین شما صورت گرفته که این پیج در ابتدا اجازه‌ی انتشار عکس‌های شما را داشته، صرف بروز اختلاف مانع انتشار عکس نمی‌شه. همچنین شرط مهم ماده‌ی فوق این است که انتشار عکس منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت شما بشه که اثبات این موارد با شما خواهد بود.

 10. سلام من چند وقت پیش از یه سایت کالا خریداری کردم و مبلغ رو کامل زدم بعد از چند روز که بهانه تراشی کردند کالا رو فرستادن ولی تکمیل نیست هر چی در خواست تجدید نظر میکنم اهمیت نمیدن در حالی که چهار پنجم پول من مربوط به کالایی است که ارسال نشده ،شماره کارت ونام طرف رو دارم ،راهنمایی کنید

  1. با سلام. در صورتی که فروشگاه مذکور دارای نشان اعتماد الکترونیک باشد می‌توانید به علت عدم تحویل کالا در سامانه اینماد اقدام به طرح شکایت کند. در این مقاله (https://snejatzadegan.com/complain-about-the-online-store-in-enamad/) بطور کامل روش شکایت از کسب و کار اینترنتی در اینماد بررسی شده است. البته از طریق پلیس فتا نیز می‌توان اقدام به طرح شکایت نمود. با این حال از آنجایی که این اقدامات مستلزم صرف زمان و هزینه می‌باشد و فروشنده بخشی از کالا را تحویل داده است، توصیه می‌شود با فروشنده مصالحه نموده و از طریق سازش کالای خود را دریافت نمایید.

  1. سلام این شماره …. برای باغ ویلا کلاه برداری کرده لطفا پیگیری کنید هر چه سریع تر با تشکر

   1. با سلام. برای پیگیری باید از طریق وکیل دادگستری یا دفاتر خدمات قضایی اقدام نمایید.

  1. با سلام. مطابق ماده 641 قانون مجازات اسلامی “هر گاه کسی به وسیله تلفن یا دستگاه‌های مخابراتی دیگر برای اشخاص ایجاد مزاحمت نماید علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات، مرتکب به حبس از پانزده روز تا سه ماه محکوم خواهد شد.”
   جهت طرح شکایت از طریق قضایی باید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه نموده و دادخواست تنظیم کنید تا شکایت شما به دادسرای صالح ارجاع شده و مورد بررسی قرار گیرد. حتما برای پیگیری شکایت مدارک اثبات‌کننده‌ی ادعای خود همچون پرینت پیام‌ها و تماس‌ها را جمع‌آوری کنید.
   همچنین شما می‌توانید از طریق اپراتور خود مزاحمت تلفنی را گزارش نمایید. در وبسایت رسمی همراه اول جهت پیگیری مزاحمت آورده شده که: ” مشترکین تلفن همراه که مزاحم تلفنی دارند می‌توانند با ارائه اصل کارت شناسایی معتبر به مراکز تلفن ثابت (ارائه‌دهنده خدمات خاص همراه اول در تهران) و ادارات مشترکین (سایر استان‌ها) مراجعه نموده و فرم مربوطه را جهت پیگیری تکمیل نمایند. کارت شناسایی معتبر برای مشترکین اتباع ایرانی (کارت ملی جدید یا شناسنامه جدید یا رسید تعویض کارت ملی به همراه کارت ملی قدیم یا رسید تعویض کارت ملی به همراه شناسنامه قدیم) و برای مشترکین اتباع خارجی (گذرنامه، کارت آمایش، کارت پناهندگی، کارت هویت) می‌باشد.” علاوه بر این، شما می‌توانید با شماره‌گیری ۹۹۹۰ با شماره همراه و شماره‌گیری ۰۹۹۹۰ با تلفن ثابت، مزاحمت مذکور را گزارش کنید.
   در صورتی که سیم‌کارت همسر شما ایرانسل است، باید به نزدیک‌ترین نمایندگی حقوقی ایرانسل رفته و فرم شکایت را دریافت و پر نمایید.
   توجه داشته باشید که مراتب فوق باید توسط همسر شما به عنوان ذینفع انجام شود.

 11. با سلام
  حساب تلگرام من هک شده .به طوری که در پروفایل من عکس های غیر اخلاقی قرار می گیره .و هر کسی که شماره من رو داره اون عکس ها براش قابل رؤیته.من الان چیکار کنم ؟

  1. یا سلام و احترام. با توجه به امنیت بالای اپلیکیشن تلگرام، برای دسترسی اشخاص به حساب شما لازم است شما دسترسی شخص دیگر را به تلگرام خود بدهید. برای اطلاع از دسترسی شخص دیگر به حساب کاربری خود، می‌توانید به بخش تنظیمات (settings) قسمت دستگاه‌ها (Devices) مراجعه کرده و دستگاه‌هایی که به حساب کاربری فعلی شما دسترسی دارند را در قسمت active sessions مشاهده کنید. در این قسمت با کلیک روی هر دستگاهی که احساس می‌کنید متعلق به شما نیست می‌توانید آن را غیرفعال کرده و دسترسی آن را به حساب کاربری تلگرامتان قطع کنید.

  2. سلام. حدود ۲ سال از کارت عابرم کلاهبراری کردن. ۲ ساله مسدوده. هرجا رفتم جواب ندادن. لطفا راهنمایی کنید. ممنون

   1. با سلام. برای پیگیری مسدودی حساب باید به بانکی که حساب داشتید مراجعه کرده و از آنجا نام مرکز پلیس فتایی که دستور مسدودی حساب شما را صادر کرده گرفته و حضوری در پلیس فتا پیگیری نمایید.

 12. سلام من بایک نفر دوست بودم و ایشون باوعده وعید و محبت زیاد باعث شد من خونش برم و رابطه برقرارکنیم، حالابهش میگم میخوام همه چیزرو تموم کنیم منو تهدید میکنه که ازت فیلم دارم اگر ادامه ندی فیلم رو به خانوادت میدم و خودت میدونی عواقب کاررو. حالا هم میترسم شکایت کنم هم نمیخوام باایشون ادامه بدم، لطفا کمکم کنید که چیکاربایدبکنم

  1. با سلام. صرف تهدید ایشون مطابق ماده 669 قانون مجازات اسلامی جرم هست حتی اگر ایشون عکس و فیلم شما رو پخش نکنه. طبق این ماده: “هرگاه کسی دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یا ضررهای نفسی یا شرفی یا مالی و یا به افشاء سری نسبت به خود یا بستگان او نماید، اعم از این که به این و‌اسطه تقاضای و‌جه یا مال یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را نموده یا ننموده باشد به مجازات شلاق تا (۷۴) ضربه یا زندان از یک ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.”
   در صورتی که ایشون عکس یا فیلم شما رو در دسترس خانوادتون قرار بده هم مطابق ماده 17 قانون جرایم رایانه‌ای مرتکب جرم شده. مطابق این ماده: “هرکس به وسیله سامانه‎ های رایانه‎ ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از بیست میلیون (۲۰/۰۰۰/۰۰۰) ریال تا صد و پنجاه میلیون (۱۵۰/۰۰۰/۰۰۰) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.”
   این موارد اتهاماتی بود که از نظر حقوقی و در صورتی که مایل به طرح شکایت هستید متوجه ایشون هست. توجه داشته باشید که برای طرح این شکایت باید دلایل و مدارک قوی و اثبات‌کننده ارائه نمایید.

 13. سلام برای نظارت گوشی فرزندم مبلغی رو پرداخت کردم به آیدی این آقا که مدیریت کانال تلگرامی رو به عهده داشتن .و افراد زیادی عضو بودن
  متاسفانه ایشون تا مرحله ی واریزی جواب داد به محض واریز پول جوابم رو نداد ..آیدی کلاهبرداران رو میذارم
  آیدی تلگرامشون این هست
  @support_…
  و کانال تلگرامشون
  @apps_….

  1. با سلام. متاسفانه شما مورد سواستفاده کلاهبرداران اینترنتی قرار گرفتید. شما می‌تونید در سایت پلیس فتا http://www.cyberpolice.ir شکایت خودتون رو ثبت کنید یا با شماره‌ی پلیس فتا: 096380، تماس بگیرید.
   در خصوص مبلغ پرداختیتون هم می‌تونید بر مبنای ماده 265 قانون مدنی وجه خودتونو مسترد کنید. مطابق این ماده: “هر کس مالی به دیگری بدهد ظاهر در عدم تبرع است. بنابراین اگر کسی چیزی به دیگری بدهد بدون اینکه مقروض آن چیز باشد‌ می‌تواند استرداد کند”. بنابراین در صورتی که شما در دادگاه دعوای استرداد آن چه را پرداخته‌اید طرح کنید، دادگاه حکم به رد آن مال خواهد داد.
   البته در صورتی که طرف مقابل ادعا کنه وجه برای هک حسابه، شما در دفاع می‌تونید به بطلان معامله‌ به علت جهت نامشروع استناد کنید.
   توجه داشته باشید که شکایت قضایی زمانبر هست و هزینه داره. بنابراین اگر مبلغ زیادی پرداخت نکردید می تونید فقط کلاهبرداری اینترنتی رو به پلیس فتا گزارش بدید.

 14. با سلام. پدرم به عابر بانک رفته و چند نفر به بهانه کمک به پدرم چون چشمهایش ضعیف است رمز کارت را برایش وارد می کنن و همون افراد کمی دورتر از دستگاه عابر بانک کارت پدرم را سرقت می کنن و چون رمز کارت پدرم را می دانستند در فضای مجازی و سایت دیوار کلاهبرداری می کنن. و چون این اتفاق در چند روز تعطیلی رخ داده تا زمانی که پدرم بعد از تمام شدن تعطیلات برای سوزاندن کارت به بانک مراجعه کند، سارقان طی 2 روز چندین مورد کلاهبرداری می کنند. و چندین نفر از پدر من برای کلاهبرداری و واریز پول به کارت پدرم به عنوان بیعانه ماشین، زمین و… شکایت می کنن.
  یک بار در طی یک ابلاغیه به شورای حل اختلاف مراجعه کردیم و موضوع را گفتیم و قاضی گفت باید به پلیس فتا شکایت کنید که پدرم وقتی مراجعه کرده پلیس فتا گفته لازم نیست شکایت کنی. و حالا دوباره یک ابلغیه اومده چون شما در پلیس فتا شکایت نکرده اید پس محکوم هستید. الان باید چی کار کنیم؟
  ما ساکن مشهد هستیم. لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  1. با سلام. شما باید در دفتر خدمات قضایی اقدام به تنظیم شکایت علیه سارقین به جرم سرقت کارت عابر بانک و جرم کلاهبرداری از طریق کارت عابر بانکی که متعلق به شماست نمایید. در صورت طرح هرگونه شکایت نیز پدر شما می‌تواند در جلسه حاضر شده و در دفاع از خود سرقت کارت عابر بانک را مطرح کند.
   همچنین شما می‌توانید به وبسایت پلیس فتا (به آدرس https://cyberpolice.gov.ir/ ) رفته و کلاهبرداری اینترنتی از طریق کارت عابر بانک به سرقت رفته‌ی خود را طرح کنید. توصیه می‌شود با توجه به اقدامات صورت گرفته علیه پدرتان از همراهی وکیل بهره‌مند شوید.

   1. سلام. ممنون از راهنمایی تون. اما شرایط مالی ما طوری هست که نمی‌تونیم وکیل بگیریم. یه سوال دیگه از خدمتتون داشتم. الان تو این ابلاغیه اومده که چون شما شکایت نکردید پس باید خسارت شاکی رو بدید و آخر ابلاغیه نوشته ” رای صادره حضوری و ظرف ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدید نظرخواهی در محاکم عمومی و حقوقی مشهد می باشد”
    حالا برای اینکه درخواست تجدید نظر بدیم باید کجا بریم؟
    ممنون از راهنمایی تون

    1. با سلام. برای تجدیدنظرخواهی باید به همراه مدارکی که به استناد آن‌‌ها درخواست تجدیدنظر دارید به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرده و درخواست خودتون رو ثبت کنید.

 15. سلام علیک . فرزند بازنشسته نیروئی انتظامی هستم و علاق زیاد دارم ک در پلیس خدمت کنم و تجربه هام زیاد هست همه جور همه فن بلدم برای کشور خدمت کنم صادقانه . در مشهد خراسان . ک هر روز بیش تر از روز قبل تر میشه همکاری با پلیس و جذب کنن . مدرک تحصیلی پایین ولی توانایی زیادی دارم . جوان ایرانی استم شیعه مرتضی علی هستم صادقانه با صداقت خدمت کنم باید چیکار کنم . باید مراجعه کنم مشهد . ممنون تشکر

  1. با سلام. برای اطلاع از آگهی و شرایط استخدام نیروی انتظامی باید در گوگل سرچ کنید.

 16. سلام یه مرد داخل اینستاگرام یه پیچ فیک خاله زده و زیر پستهاش ک دور از عرف هست اسم پیچ منم نام برده بود که پستهای اون داخل نمایه اینستاگرام منم بود. و قصدش بی ابرو کردن من بوده من کجا میتونم از دست این آقا شکایت کنم اسم وفامیل و شماره این اقارو هم پیدا کردم

  1. با سلام. اگر فقط اسم پیج شما در زیر پست درج شده، ممکنه تحت شرایطی بشه بر مبنای مسئولیت مدنی از ایشون شکایت کرد. مطابق ماده یک قانون مسئولیت مدنی: “هر کس بدون مجوز قانونی عمداً یا در نتیجه بی‌احتیاطی به جان یا سلامتی یا مال یا آزادی یا حیثیت یا شهرت تجارتی یا به هر حق دیگر‌ که به موجب قانون برای افراد ایجاد گردیده لطمه‌ای وارد نماید که موجب ضرر مادی یا معنوی دیگری شود مسئول جبران خسارت ناشی از عمل خود‌ می‌باشد.” همچنین ماده 10 همین قانون مقرر کرده است: “کسی که به حیثیت و اعتبارات شخصی یا خانوادگی او لطمه وارد شود می‌تواند از کسی که لطمه وارد آورده است جبران زیان مادی‌ و معنوی خود را بخواهد. هرگاه اهمیت زیان و نوع تقصیر ایجاب نماید دادگاه می‌تواند در صورت اثبات تقصیر علاوه بر صدور حکم به خسارت مالی ‌حکم به رفع زیان از طریق دیگر از قبیل الزام به عذرخواهی و درج حکم در جراید و امثال آن نماید.” البته باید توجه داشته باشید که برای جبران ضرر باید شرایطی وجود داشته باشد و این شرایط توسط شما اثبات بشه. این شرایط عبارتند از: 1- وجود ضرر 2- ارتکاب فعل زیانبار 3-رابطه سببیت بین فعل شخص و ضرری که وارد شده است.
   در صورتی که این فرد با این عمل مرتکب نشر اکاذیب یا افترا شده باشه، رفتارش جرم حسوب می‌شه و قابل پیگرد کیفری خواهد بود.

 17. با سلام
  از پیجی در اینستاگرام خرید کردم در تاریخ 14 و 29 ابان قبلا هم خرید داشتم ب موقع ارسال شده اما این دفعه فقط بهانه های الکی
  برای ارسال دایم بهانه می اورند و هنوز ارسال نشده و پاسخگو نیستن
  برای ثبت شکایت و پیگیری حضوری باید کجا برم و ایا لازمه اول از سامانه ای نوبت بگیرم ؟ راهنمایی کنید لطفا

  1. با سلام. با توجه به اینکه قبلا از این پیج خرید داشتید و احتمال وقوع کلاهبرداری پایینه، در صورتی که فروشگاه اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک باشد می‌تونید در سایت اینماد به نشانی enamad.ir گزارش تخلف تحت عنوان “تأخیر در تحویل کالا” ثبت نمایید.
   چگونگی ثبت شکایت در اینماد در این مقاله بیان شده است: https://snejatzadegan.com/complain-about-the-online-store-in-enamad/

 18. سلام تواینستامشخساتم رادادم به یک کدی که بتونم استعلام یارانه بگیرم ولی دیگه خبری نشدچه کنم ممنون میشم بگین

  1. با سلام. جهت استعلام یارانه باید وارد سایت https://hemayat.mcls.gov.ir/ شده و پس از ثبت‌نام در سایت گزینه “ورود” را از قسمت بالای پنجره انتخاب کنید. سپس شماره همراه‌ و کد امنیتی را وارد کرده و گزینه “ارسال کد اعتبارسنجی” را بزنید. پس از دریافت کد آن را در کادر مشخص‌شده قرار دهید سپس گزینه ورود را بزنید تا به حساب کاربری خود در این سایت منتقل شوید. پس از ورود در قسمت “وضعیت شما” می‌توانید وضعیت دریافت یارانه خود را مشاهده نمایید.
   همچنین می‌توانید با شماره تلفن ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس گرفته و سپس کد ملی سرپرست خانواده را وارد کنید و استعلام یارانه‌تان را دریافت کنید.

 19. سلام چند ماه پیش در اینستاگرام دنبال وام بودم .با یک پیج اشنا شدم که گفته بود از 50 م تا یک میلیارد وام به صورت انتقال امتیاز میدن من یک مبلغ 1.500.000 جهت ثبت نام واریز کردم.همه رسیدهاشو دارم .قرار شده خبر بدن الان چند ماهه هرچی پیام میدم جواب نمیدن .پیجشون از دسترس خارج شده یک پیج دیگه زدن که خصوصیه
  به نام ش.م که توی کار خرید و فروش ارزهای دیجیتال و وام هستن
  کانال تلگرامشونم 570 نفر عضو داره ولی نمیشه از صفحه شون عکس گرفت و پشتیبانشونم جوابگو نیستن
  چطور میتونم از این آشغال شکایت کنم؟چون مطمئنم خیلیا مثل من هستن

  1. با سلام. متاسفانه شما مورد کلاهبرداردی اینترنتی قرار گرفتید. برای گزارش کلاهبرداری می‌توانید به وبسایت پلیس فتا مراجعه کرده و موردی که برایتان پیش آمده را گزارش دهید. آدرس سایت پلیس فتا: وبسایت پلیس فتا: https://cyberpolice.gov.ir
   همچنین شما می‌توانید از فرد مذکور مستقیما در مراجع قضایی شکایت نمایید. برای این کار باید به همراه ادله و مدارک خود ازجمله متن پیام‌ها، رسید واریز وجه، شماره مخاطب، آدرس پیج مخاطب و.. به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کرده و شکایت تنظیم کنید. توجه کنید رسیدگی به شکایت در مراجع قضایی هزینه‌بردار بوده و صدور رای امری زمانبر خواهد بود.

 20. به زور تجاوز شده بهم تهدیدم کرده با فیلم، شکایتی نمیتونم بکنم 💔 حتا هر روزم با شمارش مزاحمم میشه میگه به خانوادت شوهرت میگم و حتا مرده خدش کار خلاف میکنه

  1. با سلام. بابت اتفاقی که برای شما رخ داده بسیار متاسفم. با توجه به مواردی که فرمودید در صورتی که قصد شکایت از این فرد را دارید می‌توانید به جرم تجاوز به عنف، تهدید و مزاحمت از ایشان شکایت نمایید. بهتر است در این زمینه از وکیل جرایم کیفری مشورت تخصصی دریافت کنید تا اقدامات کارآمدتری علیه این شخص صورت دهید.

 21. خدا لعنت کنه گیر یه مامور افتادم تو پلیس فتا به نام … مدارکم رو میخوام گفته نامه قضایی اوردم دادم بهشون یه هفته علافم هر بار میام یا میگن ماموریت هست یا میگه بگین فردا بیاد حتی نمیذاره صحبت کنم در جا رد میکنه.بچه دارم خرج داره نمیتونم بدم.بخاطر این مامور باید دزدی کنم خرج بچمو بدم یعنی که مدارک و حساب ها بانکی من رو حتی با نامه قضایی نمیده.حتی نمیذازن اونجا شکایت کنم ازش یکی نیست جواب بده در جا ادمو میندازن بیرون

 22. با سلام و احترام
  من در اینستاگرام زیر ی پست ک مربوط ب یه فیلم بود کامنت گذاشتم بدون هیچ توهین بشخصی پست درمورد خیانت بود و من نظرمو گفتم ک هیچ کس حق این مارو نداره خانمی جواب منو دادن من من هم درجواشون گفتم باشه خدا هممونو شفا بده انشالا ایشونم نوشت انشالا بعد کلی از افراد مختلف اومدن و به اون خانوم توهین کردنو جواب دادن این خانومم الان اومدن تو پیج من بعد ی هفته ک میرم ازت شکایت میکنمو تو داداگاه میبینمتو فلان تو با پیج ها مختلف و فیک ب من توهین کردی من الان باید چ کار کنم جوابشونو ندادم اصلا

  1. با سلام. با توجه به توضیحاتی که ارائه فرمودید شما مرتکب جرمی نشده‌اید. هرگونه ادعایی که علیه شما طرح شود باید توسط ایشان اثبات گردد و اتهام زدن بدون دلیل و مدرک مجازاتی در پی ندارد.

 23. سلام خسته نبلشید من عکسمو با فیلمامو دادم به یک نفری و بعد الان داره تهدیدم میکگه

  1. با سلام. مطابق ماده 669 قانون مجازات اسلامی تهدید اشخاص جرم هست حتی اگر ایشون عکس و فیلم شما رو پخش نکنه. طبق این ماده: “هرگاه کسی دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یا ضررهای نفسی یا شرفی یا مالی و یا به افشاء سری نسبت به خود یا بستگان او نماید، اعم از این که به این و‌اسطه تقاضای و‌جه یا مال یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را نموده یا ننموده باشد به مجازات شلاق تا (۷۴) ضربه یا زندان از یک ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.”
   همچنین انتشار عکس یا فیلم شما بدون رضایتتون مطابق ماده 745 قانون مجازات اسلامی جرم می‌باشد. طبق این ماده “هرکس به وسیله سامانه‎ های رایانه‎ ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از بیست میلیون (۲۰/۰۰۰/۰۰۰) ریال تا صد و پنجاه میلیون (۱۵۰/۰۰۰/۰۰۰) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.”

 24. درود و احترام

  به یک اگهی کرایه ویلا در اپلیکیشن دیوار مراجعه کردم
  تلفنی کلی صحبت کردیم ،عکس های ویلا،کارت ملی صاحب ویلا،پیام ها در واتساپ و چت دیوار موجوده و فیش واریزی بیعانه
  قرارداد فرستادن و شرایط کلی اجاره ویلا ، گفتن باید حتما نصف مبلغ واریز بشه تا در قرارداد ثبت بشه

  ۱،۵۰۰،۰۰۰ تومان واریز کردم

  اما بعدش دیگه جواب نمیدن،حضوری رفتیم آدرس فقط تا کوچه درست بود

  لطفا راهنمایی بفرمایید از چه طریقی اعلام کنم که هزینه ثبت شکایت مناسب و راحت باشه و پیگیری فوری و کامل بشه ؟

  1. با سلام. جهت طرح شکایت باید به همراه ادله و مدارک خود به دفاتر خدمات قضایی مراجعه نمایید. همچنین می‌توانید شکایت خود را از طریق یک وکیل متخصص طرح و پی‌گیری نمایید.

 25. سلام از طریق پیامک به من خبر دادن ثبت نام کامل کنید تا زنگ زدم گفتن برنده ماشین شدی و با یک حکم قضایی مهر امضا شده باعث شدن من ۲۰ میلیون بریزم به حساب ماشین تحویل بدن و به نام بزنن دیروز دوباره زنگ زدن مالیات داره یک ۱۰ میلیون دیگه واریز کنید ماشین نمایندگی برید تحویل بگیرید حالا امروز تلفن ها خاموش کردن من باید چه کار کنم راهنمایی کنید لطفا تلفن ها دارم شماره حساب با نام طرف دارم

  1. با سلام. ممکن است مورد کلاهبرداری قرار گرفته باشید. مسئله را پی‌گیری نمایید و در صورتی که همچنان پاسخگو نبودند به همراه مدارک خود اقدام به طرح شکایت نمایید.

  1. با سلام. مطابق بند هـ ماده 45 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی، هر اظهار شفاهی، کتبی یا هر عملی که اشخاص را از حیث قیمت کالا یا خدمتی که فروخته یا ارائه شده است یا می‌‌شود، فریب دهد، ممنوع است. همچنین، مطابق ماده 66 قانون تجارت الکترونیک: به منظور حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تشویق رقابت‌های مشروع در بستر مبادلات الکترونیکی استفاده از علائم تجاری به صورت نام دامنه (Domain Name) و یا هر نوع نمایش بر خط (Online) علائم تجاری که موجب فریب یا مشتبه شدن طرف به اصالت کالا و خدمات شود ممنوع و متخلف به مجازات مقرّر در این قانون خواهد رسید.
   بنابراین در صورتی که شخص نامی که شما برای کسب و کار صفحه‌تان انتخاب کرده‌اید را برداشته باشد می‌توانید با توجه به این مواد دادخواست حقوقی علیه صاحب صفحه تنظیم نمایید.
   همچنین اگر شما برند و نام تجاری خود را ثبت کرده باشید یا اینکه از عکس‌ها و محتوای شما برای پیجش استفاده نماید می‌توانید علیه او طرح شکایت کنید.
   البته اگر منظورتان از اسم پیج نام کاربری است باید گفت صرف ساخت نام کاربری مشابه نام کاربری شما در شبکه‌های اجتماعی جرم نبوده و هرکسی مختار است هر نام کاربری‌ای که می‌خواهد برای صفحه‌اش انتخاب کند.

 26. سلام من حدود سه روز پیش از دیوار خرید کردم. با اینکه پولو کامل زدم کالا رو برام ارسال نکرده و الانم زنگ میزنم فحاشی و مسخره می‌کنه. اگر بخوام شکایت کنم چقدر هزینه داره؟

  1. با سلام. شما می‌توانید علیه این شخص به جرم کلاهبرداری طرح شکایت نموده یا از طریق پلیس فتا درخواست رسیدگی کنید. همچنین می‌توانید کلاهبرداری را به پشتیبان دیوار گزارش دهید تا حساب این کاربر را مسدود نماید.

 27. سلام. من داداشم دنبال خانم صیغه‌ای بود از کانال تلگرام پیدا کرده بعد ازش 6 ملیون پول گرفتن بعدم بلاک کرده باید چیکار کنیم؟

  1. با سلام. در صورتی که برادر شما ادله و مدارکی (مانند متن پیام‌ها، فیش واریزی و..) مبنی بر واریز وجه به حساب این شخص دارد می‌تواند در دفاتر خدمات قضایی علیه ایشان شکایت طرح نماید.

 28. فردی داخل دیوار کلاهبرداری کرده یک کالا خریداری کردم و زیرش زد نداد. چکار کنم؟

  1. با سلام. برای گزارش کلاهبرداری می‌توانید به وبسایت پلیس فتا مراجعه کرده (https://cyberpolice.gov.ir) و موردی که برایتان پیش آمده را گزارش دهید یا با شماره پلیس فتا (096380) تماس بگیرید.
   همچنین شما می‌توانید مستقیما در مراجع قضایی شکایت خود را طرح نمایید. برای این کار باید به همراه ادله و مدارک خود ازجمله متن پیام‌ها، رسید واریز وجه، شماره مخاطب، آدرس مخاطب و.. به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کرده و شکایت تنظیم کنید. توجه کنید رسیدگی به شکایت در مراجع قضایی هزینه‌بردار بوده و صدور رای امری زمانبر خواهد بود.

  1. با سلام. برای این کار ابتدا باید به وب‌سایت پلیس فتا به آدرس csirc.cyberpolice.ir مراجعه کنید. با ورود به وب‌سایت پلیس فتا، پس از طی مراحل ثبت‌نام بر اساس نیاز خود باید یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب نماید:
   گفتگوی پلیس فتا آنلاین، ارتباط آفلاین، گزارش تخلف وب‌سایت، گزارش تخلف شبکه اجتماعی، گزارش تخلف نرم‌افزار و بازی، گزارش تخلف پیامک و پست الکترونیکی، گفتگوی پلیس فتا آنلاین، ارتباط آفلاین، گزارش تخلف وب‌سایت، گزارش تخلف شبکه اجتماعی، گزارش تخلف نرم‌افزار و بازی، گزارش تخلف پیامک و پست الکترونیکی.

 29. باسلام الان یک پیام برای من آمد ازیک شماره ۰۹۹۲ برای اینکه پرونده قضایی دارم من اول متوجه نشدم شماره ملی وتلفن زدم ولی فایل دانلود نکردم .دخترم گفت کلاهبرداری

  1. با سلام. تمامی پیام‌های قوه قضایی با سرشماره ADLIRAN ارسال خواهد شد و شماره‌های شخصی با قصد هک و کلاهبرداری این پیام‌ها را ارسال می‌کنند. توصیه می‌شود این شماره‌ها را بلاک کرده و نادیده بگیرید.

 30. میخواستم با یکی از همکاران پلیس فتا تخلف اینترنتی رو در جریان بگذارم
  ممکنه راهنمایی کنین

 31. فردی داخل دیوار کلاهبرداری کرده یک کالا خریداری کردم و از زیرش زد نداد

 32. ميخوام از يه انلاين شاپ كه سايت داره با نماد اطمينان شكايت كنم
  ولي نميدونم چه جوري؟
  ميشه راهنمايي كنيد

 33. سلام من از سایت فروشگاهی xxx میخواستم شکایت کنم متاسفانه تو اینماد گزینه هایی که میرنه پر کنید پایانه ترمینال و اینها و شماره فاکتور ندارم چجوری میتونم شکایتی رو ثبت کنم ممنون میشم کمکم کنید

  1. با سلام. نحوه ثبت شکایت در سامانه اینماد در مقاله زیر بیان شده است که توصیه می‌شود مطالعه بفرمایید:
   https://snejatzadegan.com/complain-about-the-online-store-in-enamad/
   توجه داشته باشید که درج برخی اطلاعات برای ثبت شکایت ضروری می‌باشد و اگر این اطلاعات را ندارید ناچارا باید از طریق دیگری که در مقاله بیان شده اقدام نمایید.

 34. سلام کانالی در تلگرام برای وام و سود روزانه از ترید ایجاد شده و متاسفانه من دیدم افراد زیادی در این دو کانال عضو هستن و 17 تومن برای گرفتن وام و 40 تومن برای سود روزانه از ترید واریز کردم و پس از واریزی جواب پیام و تلفن رو ندادند فیش های واریزی و شماره تلفن رو دارم ولی کسی پاسخگو نیست از پلیس فتا تقاضای کمک دارم سپاسگزار

  1. با سلام. شماره تماس پلیس فتا 096380 می‌باشد. موردی که برایتان پیش آمده را می‌توانید گزارش کنید.

 35. سلام من از تویی دیوار دنبال باغ اجاره ای بودم
  یک باغ پیدا کردم و زنگ زدم یارو از من بیعانه خواست و ناچار شدم و واریز کردم .و تا بعدظهر فعال بود شمارش دیگه خاموش کرد
  عکس واریزی و شماره تماس و صدا شو هم ضبط کردم
  کلاهبرداری کرد و از طریق بانک که مقصد پیگیری کردم گفت دیروز پلیس فتا حسابشو بسته
  الان برم پلیس فتا یا نه

  1. با سلام. با توجه به شناسایی این شخص شما می‌توانید علاوه بر پیگیری از طریق پلیس فتا، شکایت قضایی نیز علیه‌ش مطرح نمایید.

  1. با سلام. جرم مزاحمت در ماده 641 قانون مجازات اسلامی بیان شده است. مطابق این ماده: هر گاه کسی به وسیله تلفن یا دستگاه‌های مخابراتی دیگر برای اشخاص ایجاد مزاحمت نماید علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات، مرتکب به حبس از پانزده روز تا سه ماه محکوم خواهد شد.
   لازم به ذکر است در صورتی که مزاحم اقدام به فحاشی، توهین، تهدید و.. بنماید، مرتکب جرایم مختلفی شده که با یکدیگر قابل شکایت می‌باشند.

 36. من داخل برنامه شیپور کلاهمو ورداشتن وبیعانه ازم گرفتن ومسدودم کردن

  1. شما می‌توانید مورد را به پلیس فتا به شماره 096380 گزارش نمایید.

 37. برای پیجم قصد خرید فالوور پاپ داشتم ، ۴۵۰واریز کردم به حساب کسی که توی دیوار تبلیغ داشت، و گفت سه تا ۷روز طول میکشه فالوور واقعی که لایک و کامنت میذارن ،اضافه کنم
  من ۱۱/۹مبلغ رو واریز کردم ، فالوور فیک برام زدن ، و تا امروز پاسخگوو نیستن و تهدید به بلاک میکنن، راهی هست تا پولمو برگردونم؟

  1. با سلام. در صورتی که به تعهدشون عمل نکردن و پاسخگو نیستن می‌تونید از طریق قضایی پیگیری کنید و علیهشون شکایت کنید.

 38. سلام.چرا کسی سایت دیوار رو بررسی نمیکنه؟سایت دیوار شده سایت کلاهبرداری

  1. با سلام. مسئولیت اعتبار و صحت ادعاها در این سایت برعهده کاربران بوده و این سایت صرفا به معرفی فروشندگان و خریداران به یکدیگر می‌پردازد.

 39. سلام خسته نباشین. من واسه یه بازی ربات میخواستم بخرم از یه نفر، ۶۰۰ هزار تومن واسش زدم منو بلاک کرد. فقط آیدی تلگرامشو دارم و شماره کارتش. باید چیکار کنم

  1. با سلام. شما می‌توانید از طریق پلیس فتا اقدام به طرح شکایت نمایید. شماره تماس پلیس فتا: 096380.

 40. سلام
  من طلا رو ب صورت اینترنتی خریدم بسته با پست معمولی و بدون بیمه برام ارسال شده عنوان محتویات مرسوله هم پوشاک قید شده
  بعد از دریافت بسته دیدم طلایی داخل بسته نیست
  حالا فرستنده مدعیه که طلا توسط پست دزدیده شده
  الان من ب عنوان خریدار چکاری میتونم انجام بدم که به اصل طلا یا پولی که دادم برسم؟؟

  1. با سلام. شما می‌توانید در قسمت ثبت شکایت سامانه شرکت ملی پست، نسبت به مفقود شدن کالای ارسالی خود شکایت نمایید. لینک سامانه ثبت شکایت:
   https://eop.post.ir/DeliveryTimeCheck.aspx
   البته توجه نمایید این اقدام در حالتی است که شما از ارسال کالی خود توسط فروشنده اطمینان حاصل کرده باشید. در حالتی که فروشنده کالا را ارسال نکرده باشد، باید از خود فروشنده طرح شکایت کنید.
   لازم به ذکر است حتی اگر طلای شما توسط یکی از کارکنان شرکت پست دزدیده شده باشد، فرستنده بر مبنای مسئولیت مدنی به علت قصور در بیمه‌ی کالای باارزش می‌تواند مسئول باشد.
   شما می‌توانید در این زمینه از تلفن گویای ارتباط با مشتریان شرکت پست به شماره 193 نیز راهنمایی بخواهید.

 41. سلام وقتتون بخیر
  20 روز پیش یک خرید اینترنتی از یک کانال تلگرامی به مبلغ 2 میلیون تومان انجام دادم که نه ارسال شد . نه دیگ جواب میده اسم شماره کارت طرف رو دارم آیا قابل پیگیری هس؟

  1. با سلام. بله می‌تونید از طریق پلیس فتا و مراجع قضایی پیگیری کنید.

 42. سلام خسته نباشید چند روز پیش از برنامه دیوار برای معاوضه اکانت بازی قرار گذاشتیم رفتیم سر قرار بعد همه کارامون تموم شد بعد ۲۵ ساعت هرچی انگار ازش گرفته بودمو قفل کرد. بعدش ۳۷ساعت همه چیو برگردوند برای خودش هرکار میکنم برام نمیاره ارزشش بهش زنگ میزنم جواب نمیده لطفا لطفا بهم بگین چکار کنم به پلیس فتاه مشهد هم تماس گرفتم پاسخ گو نبودن یعنی جواب تماس نمیدادن.

  1. با سلام. در صورت در اختیار داشتن ادله و مدارک می‌توانید مورد را از طریق قضایی پیگیری کرده و برای طرح شکایت به دفتر خدمات قضایی مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه